Судот во Валенсија го осуди Енис Барди на четири месеци затвор


Оваа сезона Леванте нема најдобри резултати во шпанската „Ла Лига “ каде моментно е последнопласиран и со секој нов пораз во следниот период само ќе направи ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Македонскиот репрезентативец, Енис Барди се согласил да се продолжи неговиот договор со Леванте до 2024 година. Играчот од средниот ред остануваше без договор ...
| | веќе видена | слични

Леванте најверојатно ќе испадне од првата шпанска лига и летово ќе остане без најголем дел од своите најдобри фудбалери, меѓу нив и Енис Барди. Македонскиот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Џејкоб Вајли предвреме ја заврши приказната со Будуќност, па имаше празен период во оваа сезона до пред некое време кога се врати во Шпанија и потпиша за Реал ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Русија која е мнозински инвеститор во изградбата на „Северен тек 1“ и „Северен тек 2“ вели дека технички можат да се поправат, но за тоа ќе бидат потребни ...
сите 414 | | | веќе видена

Откако партијата „Браќа на Италија“ предводена од Џорџа Мелони освои најголем број гласови на парламентарните избори во Италија, во оваа земја следеа ...
сите 150 | | | веќе видена

Начинот на кој македонската влада се обидува да ја преброди енергетската криза, високите цени на храната, но и меѓусебните политички расправии меѓу власта и ...
сите 103 | | | веќе видена

Она кое што е важно за нас како советници, како избраници од народот, всушност и наш приоритет како партија, е исполнување на програмата За модерно Скопје, зад ...
сите 189 | | | веќе видена

Еден од највлијателните бугарски интелектуалци историчарот Николај Овчаров се откажува од тврдењето дека Македонците можат да се вратат во бугарски јасли. Тој ...
сите 106 | | | веќе видена

Социјалдемократскиот сојуз на Македонија реагираше на аферата „Броило“ која денеска ја објави ВМРО-ДПМНЕсо заклучок дека премиерот Димитар Ковачевски не е ...
сите 178 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Судот во Валенсија го осуди Енис Барди на четири месеци затвор

Од:
До кого (е-маил):
Порака: