Барди доби затворска казна поради лажна возачка дозвола


Македонскиот фудбалски репрезентативец, Енис Барди доби условна казна затвор од четири месеци поради возење без возачка дозвола. Тој во април месец минатата ...
| | веќе видена | слични

Оваа сезона Леванте нема најдобри резултати во шпанската „Ла Лига “ каде моментно е последнопласиран и со секој нов пораз во следниот период само ќе направи ...
| | веќе видена | слични

Унаи Симон повторно си постигна чуден автогол во 88. минута и иако беше немоќен е виновник за првиот пораз на Атлетик Билбао по цели 11 години против Мајорка. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Македонскиот репрезентативец, Енис Барди се согласил да се продолжи неговиот договор со Леванте до 2024 година. Играчот од средниот ред остануваше без договор ...
| | веќе видена | слични

Леванте најверојатно ќе испадне од првата шпанска лига и летово ќе остане без најголем дел од своите најдобри фудбалери, меѓу нив и Енис Барди. Македонскиот ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Кумот и екс бизнис партнер на премиерот Ковачевски, Горан Паунов е сомничен за лажно спроведен надзор за изградба на нови линии и одржување и реконструкција на ...
сите 151 | | | веќе видена

Начинот на кој македонската влада се обидува да ја преброди енергетската криза, високите цени на храната, но и меѓусебните политички расправии меѓу власта и ...
сите 106 | | | веќе видена

Фудбалскиот клуб Тетекс преку клупско соопштение се извини за големиот инцидент што се случи на саботниот дуел со Саса, кога еден неодговорен навивач на ...
сите 30 | | | веќе видена

Јавното сообраќајно претпријатие ЈСП - Скопје им должи повеќе од 72 милиони денари на приватните превозници во главниот град. Денеска возачите организираа ...
сите 89 | | | веќе видена

Панчо од ДНК, кој важи за голем фудбалски фан, отворено ја критикуваше Фудбалската федерација откако Македонија загуби од Грузија и Бугарија и заврши на ...
сите 75 | | | веќе видена

Советот на Федерацијата, Горниот дом на рускиот парламент, денеска едногласно усвои четири федерални уставни закони за прифаќање на самопрогласените Народни ...
сите 464 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Барди доби затворска казна поради лажна возачка дозвола

Од:
До кого (е-маил):
Порака: