Високите суми за струја ги „изненадија“ граѓаните.Дали се порамнуваат или сметките се големи поради зголемената цена?


На социјалните мрежи не стивнуваат реакциите од високите суми за електрична енергија па се споделуваат фотографии од сметки и од струјомери, за кои граѓаните ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Сите апокалиптични сценарија и најави дека цената на електрична енергија за домаќинставата ќе се зголеми до 50 проценти или ќе има рестрикции не се остварија. ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Владата на денешната седница го задолжи АД Електрани на Северна Македонија да почне процес за потпишување на договорите за реализација на Меморандумот за ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Предлог одлуката на Владата да се продолжи рокот за постоење на кризна состојба во снабдувањето со топлинска енергија во Скопје до 30 април годинава денеска е ...
| | веќе видена | слични

Собраниската Комисија за економски прашања трет ден го разгледува Предлог финасискиот план на РКЕ. „Сите апокалиптични сценарија и најави дека цената на ...
| | веќе видена | слични

Не стивнуваат реакциите од високите суми на сметките за електрична енергија за кои граѓаните обвинуваат дека бројките за потрошени киловати, не соодвествуваат ...
| | веќе видена | слични

Причината за високите сметки за струја во изминатиот месец што пријавија дел од граѓаните низ земјава е несоодветното отчитување на броилата, изјави денеска ...
| | веќе видена | слични

Стопанската комора за енергетика и компаниите, на 25 февруари, ќе излезат на протест пред Владата, каде што ќе ги повторат своите барања и решенија за ...
| | веќе видена | слични

Цената се корегираше за 9,48 проценти, а рестрикции нема, посочи Марко Бислимоски, претседател на Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ) на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Данската полиција во текот на викендот добила извештаи за активност на беспилотни летала во близина на полето за гас Роар, во Северно Море, изјави денеска ...
сите 417 | | | веќе видена

Кумот и екс бизнис партнер на премиерот Ковачевски, Горан Паунов е сомничен за лажно спроведен надзор за изградба на нови линии и одржување и реконструкција на ...
сите 151 | | | веќе видена

Начинот на кој македонската влада се обидува да ја преброди енергетската криза, високите цени на храната, но и меѓусебните политички расправии меѓу власта и ...
сите 106 | | | веќе видена

Фудбалскиот клуб Тетекс преку клупско соопштение се извини за големиот инцидент што се случи на саботниот дуел со Саса, кога еден неодговорен навивач на ...
сите 30 | | | веќе видена

Еден од највлијателните бугарски интелектуалци историчарот Николај Овчаров се откажува од тврдењето дека Македонците можат да се вратат во бугарски јасли. Тој ...
сите 101 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Високите суми за струја ги „изненадија“ граѓаните.Дали се порамнуваат или сметките се големи поради зголемената цена?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: