Вучиќ и бугарскиот премиер Петков за зајакнување на енергетската соработка

Претседателот Александар Вучиќ денеска се сретна со премиерот на Бугарија Кирил Петков, со кого разговараше за билатералните односи, зајакнувањето на ...
| | веќе видена | слични

Бугарскиот премиер Кирил Петков го претстави стратешкиот акциски план за акции при ескалација на конфликтот меѓу Русија и Украина.Како што јави дописникот на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Бугарскиот претседател Румен Радев свика за денеска состанок на Консултативниот совет за национална безбедност поради заканите по националната безбедност и ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Бугарскиот вицепремиер за фондови на ЕУ и министер за финансии Асен Василев заедно со министерот за енергетика Александар Николов заминува во работна посета на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Шеф на Евроатлантскиот безбедносен центар во Бугарија, Цветан Цветанов во коментар за порталот Фактор.бг истакнува дека првпат бугарскиот претседател, премиер ...
| | веќе видена | слични

Како што јави дописникот на МИА од Софија, според Цветанов, поранешен вицепремиер и министер за внатрешни работи на Бугарија, првпат актуелната Влада во Софија ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Бугарскиот претседател Румен Радев изјави дека одложувањето на испораката на американските авиони Ф-16 ја загрозува безбедноста на земјата. Тој објасни дека ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Бугарскиот министер за енергетика, Александар Николов истакна дека главната цел на средбата во Софија е да се најде полесен и поефективен начин на којшто ...
| | веќе видена | слични

Кризата меѓу Русија и Украина претставува закана за безбедноста не само на Бугарија и нашиот регион, туку и на цела Европа, изјави бугарскиот претседател Румен ...
| | веќе видена | слични

Бугарскиот претседател Румен Радев за идната недела свика состанок на Консултативниот совет за национална безбедност поради закани за нацоналната безбедност и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 170 | | | веќе видена

Стручните лица кои ги контактираше „Фактор“ за мислење во врска со потпишаниот договор на Владата со „НЕКСТ.Е.ГО МОБИЛЕ“ за фабрика во индустриската зона во ...
сите 145 | | | веќе видена

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ побара од Владата на СДСМ и ДУИ, да се извини за исвиркувањето на прославата за Рамковниот договор, што настана во моментот кога ...
сите 93 | | | веќе видена

Опасноста за нуклеарната централа Запорожје, на југот на Украина, каде Киев и Москва меѓусебно се обвинуваат за гранатирање повеќе од една недела, „се ...
сите 298 | | | веќе видена

Македонскиот ПЕН-центар со длабока индигнација и згрозеност го осудува бруталниот напад врз светски познатиот автор Салман Ружди, кој целото свое дело и живот ...
сите 124 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вучиќ и бугарскиот премиер Петков за зајакнување на енергетската соработка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: