Еврото паѓа во однос на доларот втор ден по ред

5 копии

Банките во Италија, Франција и Австрија се меѓу меѓународните кредитори со најголема изложеност кон Русија. Италијанските и француските банки имаат неподмирени ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателката на Европската централна банка, Кристин Лагард денеска по повод 20-годишнината на еврото изјави дека валутата е дел од заедничкиот идентитет на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Глобалните инвеститори денеска побрзаа да купат американски долари, јапонски јен и швајцарски франк како сигурни средства, поради психозата дека Русија наводно ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Тој тренд на девизните берзи дојде еден ден откако САД објавија дека Русија во секој момент може да ја нападне Украина.Москва негираше дека има такви планови, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Додека растат тензиите во кризата во Украина, а западот ја снабдува земјата со оружје, се почесто се слушаат закани за западни санкции доколку Русија се осмели ...
| | веќе видена | слични

Подобро е постепено да се приспособува монетарната политика на еврозоната во сегашното неизвесно опкружување, изјави денеска членот на Управниот совет на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бугарскиот историчар Наум Кајчев, вели дека македонската наука сега ќе мора да ги прифати тезите кои преовладуваат во бугарската историја, барем што се ...
сите 252 | | | веќе видена

На вицепремиерот Бојан Маричиќ не му било пријатно кога чул како група граѓани на прославата за Рамковниот договор ја исвиркаа водителката кога таа почна да ...
сите 175 | | | веќе видена

Советот да гаснеме сијалици или да се бањаме еднаш неделно не претставува мерка, туку од Владата треба да се финансира поставувањето на фотоволтаични сончеви ...
сите 226 | | | веќе видена

Некако со ковидот немам среќа, пред две години и сега сум заразен со вирусот и тоа ме попречува во мојот ангажман. Но, сигурен сум и верувам дека бројот на ...
сите 189 | | | веќе видена

– Итно е неопходно да се дозволи да се изврши инспекција на Меѓународната агенција за атомска енергија и да се гарантира повлекување на сите руски сили, рече ...
сите 243 | | | веќе видена

Писателот Салман Ружди е буден и комуницира со истражителите, но ќе треба да остане хоспитализиран поради сериозни повреди по нападот со нож во петокот во ...
сите 144 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Еврото паѓа во однос на доларот втор ден по ред

Од:
До кого (е-маил):
Порака: