Битиќи: Лесно е како професор платен од народни пари да кажувате дека 78 илјади сограѓани не засужуваат повисока плата

„Лесно е од лагодната позиција на професор, кој добива плата од народни пари, кога не сте биле на позиција како нашите 78.646 сограѓани кои добиваа плата од 15 ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Работниците од прилепската наменска фабрика „Еурокомпозит“ бараат одговори од Владата што се случува со последниот, според нив, сериозно заинтересиран ...
| | веќе видена | слични

Американска компанија од воената индустрија сака да го купи прилепски Еурокомпозит. Но и покрај неколкуте месеци преговарање со Владата се уште нема никаков ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Владата би требало да им помага само на компании коишто немаат можност да ја исплатат минималната плата, но не и на оние коишто можат самите тоа да го ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Одлично е што се покачи минималната плата, бидејќи сите добиваат со покачувањето. Ова е една од ретките ситуации кога сите страни треба да се задоволни“, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Сите сме свесни дека минималната плата од 18 илјади денари беше најавена уште од претходниот премиер Зоран Заев во септември минатата година. За износот на ...
| | веќе видена | слични

Во предлог-законот за минимална плата којшто ќе биде доставен на усвојување во Собранието, го нема делот за субвенционирање на нето износот на платите, рече во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 171 | | | веќе видена

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски ги опомена своите функционери. Тој им кажа вчера на државните, локалните и воените функционери да престанат да ...
сите 129 | | | веќе видена

Рамковниот договор овозможи мир, но она што не можеше да го предвиди Рамковниот договор е криминалот на ДУИ кој се случи потоа. 20 години една иста политичка ...
сите 97 | | | веќе видена

На 11.08.2022 околу 10.16 часот во СВР Скопје е пријавено дека во обложувалница на подрачјето на Бит Пазар, едно лице со закана од вработената се обидело да ...
сите 187 | | | веќе видена

Во земјавата нема мајмунски сипаници. Сомнежите беа расчистени откако синоќа, по четиридневна неизвесност негативен се покажа резултатот од тестот на Кичевецот ...
сите 295 | | | веќе видена

Скандалозната изјава на министерката за култура Костадиновска Стојчевска е најава за орвеловиот свет на цензура и ограничување на уметничкото творештво во ...
сите 101 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Битиќи: Лесно е како професор платен од народни пари да кажувате дека 78 илјади сограѓани не засужуваат повисока плата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: