Битиќи: Проекциите се дека минималната плата ќе биде 22.000 денари до 2026 година

До 2026 година, минималната плата ќе биде 22.000 денари само со усогласување, без никакво интервенирање, изјави денеска вицепремиерот за економски прашања ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Работниците од прилепската наменска фабрика „Еурокомпозит“ бараат одговори од Владата што се случува со последниот, според нив, сериозно заинтересиран ...
| | веќе видена | слични

Американска компанија од воената индустрија сака да го купи прилепски Еурокомпозит. Но и покрај неколкуте месеци преговарање со Владата се уште нема никаков ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Владата би требало да им помага само на компании коишто немаат можност да ја исплатат минималната плата, но не и на оние коишто можат самите тоа да го ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Одлично е што се покачи минималната плата, бидејќи сите добиваат со покачувањето. Ова е една од ретките ситуации кога сите страни треба да се задоволни“, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Сите сме свесни дека минималната плата од 18 илјади денари беше најавена уште од претходниот премиер Зоран Заев во септември минатата година. За износот на ...
| | веќе видена | слични

Во предлог-законот за минимална плата којшто ќе биде доставен на усвојување во Собранието, го нема делот за субвенционирање на нето износот на платите, рече во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Цели десет дена откако државниот обвинител Љубомир Јовески ја посочи како надлежна да го гони шефот на Финансиската полиција обвинителката Гордана Смаќовска не ...
сите 263 | | | веќе видена

Вложувањата во акции на „Комерцијална банка“ излегоа многу добра и исплатлива инвестиција. Особено за „Гранит“ кој благодарејќи на дивидендата од оваа акција е ...
сите 20 | | | веќе видена

Скандалозната изјава на министерката за култура Костадиновска Стојчевска е најава за орвеловиот свет на цензура и ограничување на уметничкото творештво во ...
сите 117 | | | веќе видена

Израелските сили ја опколија куќата на Ибрахим ал Набулси, висок командант на бригадите на мачениците Ал Акса на Фатах, кој долго време се наоѓал на листата на ...
сите 222 | | | веќе видена

Северна Македонија со „Отворен Балкан“ ќе добие работна сила во дефицитарните дејности, а слободниот пазар на труд носи повисоки плати и инвстиции во секоја од ...
сите 54 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Битиќи: Проекциите се дека минималната плата ќе биде 22.000 денари до 2026 година

Од:
До кого (е-маил):
Порака: