Минимална плата од 18.000 денари и сменета методологија на усогласување


2 копии

Околу 50.000 вработени во словенечките здравствени домови, болници, установи за социјална заштита, центри за социјална работа и аптеки денеска стапија во ...
| | веќе видена | слични

Покачувањето на платите на наставниците и професорите мора да оди заедно со подигнувањето на квалитетот на образованието и нивото на знаење кај учениците и ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Одговорно стојам на тоа дека со овој предлог закон нема да се реши проблемот, вели претседателот на СОНК Јаким Неделков во вечерашното гостување во емисијата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Нашиот образовен кадар во основните и средните учичишта има меѓу најниските плати во регионот, а да не зборуваме и пошироко. Вршиме притисок за зголемување, но ...
| | веќе видена | слични

претседателот на СОНК Јаким Неделков во емисијата 24 анализа рече дека кај нас, вработените во дејноста имаат едни од најниските плати во регионот и од тој ...
| | веќе видена | слични

Не се откриваат ниту контурите на новата методологија, но од здруженијата на пензионерите сугерираат во усогласувањето на пензиите да се земе предвид дел од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 170 | | | веќе видена

Стручните лица кои ги контактираше „Фактор“ за мислење во врска со потпишаниот договор на Владата со „НЕКСТ.Е.ГО МОБИЛЕ“ за фабрика во индустриската зона во ...
сите 141 | | | веќе видена

Инфлацијата го јаде стандардот на граѓаните, цените се повеќе растат, платите не го следат трендот на рстење на ценита, а трошоците за живот стануваат се ...
сите 140 | | | веќе видена

Опасноста за нуклеарната централа Запорожје, на југот на Украина, каде Киев и Москва меѓусебно се обвинуваат за гранатирање повеќе од една недела, „се ...
сите 299 | | | веќе видена

Македонскиот ПЕН-центар со длабока индигнација и згрозеност го осудува бруталниот напад врз светски познатиот автор Салман Ружди, кој целото свое дело и живот ...
сите 122 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Минимална плата од 18.000 денари и сменета методологија на усогласување

Од:
До кого (е-маил):
Порака: