Ковачевски: Стануваме предводници во Европа со висината на уделот на минималната во просечната плата


80.000 граѓани во нашата земја ќе добијат најмалку 18.000 денари минимална плата во мартовската исплата, пишува на свјот Фејсбук профил, премиерот, Димитар ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Не се откриваат ниту контурите на новата методологија, но од здруженијата на пензионерите сугерираат во усогласувањето на пензиите да се земе предвид дел од ...
| | веќе видена | слични

Со зголемување на платата на 18.000 денари, исполнивме уште едно ветување дадено пред граѓаните, истакнува во денешното соопштение владејачкиот СДСМ и најавува ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на Самостоен синдикат за образование, наука и култура (СОНК), Јаким Неделков очекува конструктивна средба со ресорните министри и верува дека Владата ...
| | веќе видена | слични

Од Синдикатот на полицијата на Македонија бараат повисоки плати за вработените во полицијата и измена во Законот за внатрешни работи. Ви го пренесуваме нивното ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Со зголемување на платата на 18.000 денари, исполнивме уште едно ветување дадено пред граѓаните. Веќе од мартовската плата, 80.000 работници ќе добиваат ...
| | веќе видена | слични

По вчерашната објава на Државниот завод за статистика дека трошоците на живот во јануари се зголемени за 6,7 проценти, а индексот на цените на мало забележале ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 157 | | | веќе видена

Стручните лица кои ги контактираше „Фактор“ за мислење во врска со потпишаниот договор на Владата со „НЕКСТ.Е.ГО МОБИЛЕ“ за фабрика во индустриската зона во ...
сите 140 | | | веќе видена

Забавата за Охридскиот Рамковен Договор како да не помина во „духот“ на соживотот. Тоа можеше да се види од исвиркувањето на македонскиот јазик на истата.На ...
сите 88 | | | веќе видена

Опасноста за нуклеарната централа Запорожје, на југот на Украина, каде Киев и Москва меѓусебно се обвинуваат за гранатирање повеќе од една недела, „се ...
сите 299 | | | веќе видена

„Мислам дека ниту еден писател денес не го заслужува тоа повеќе од него. Кампањата започнува сега“, напиша Бернар-Анри Леви.Ружди бил нападнат со нож во ...
сите 121 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ковачевски: Стануваме предводници во Европа со висината на уделот на минималната во просечната плата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: