Битиќи: Во третата недела од работата на Владата, решено прашањето за минималната плата

„Во третата недела од работата на новата влада ние постигнавме успех за минимална плата, во општество каде што не сме навикнати на дијалог. Каде за минимална ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Градоначалниците своите мандати ги добија пред усвојувањето на Буџетите за 2022 година и ниту еден градоначалник не оддели ни еден денар дополнителни финансии ...
| | веќе видена | слични

„Градоначалниците треба да даваат отчет пред граѓани, а не пред лидер на партија. Тоа што го видовме вчера ми налкува на едни не толку дамнешни времиња, кога ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Потпретседателот на СДСМ Фатмир Битиќи во гостувањето во емисијата „24 Анализа“ истакна во време на енергетска криза за надминување на последиците потребно е ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска, во гостивањето во ТВ24, во врска со енергетската криза истакна дека ваквата ситуација е резултат на тоа што ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Градоначалникот треба да даде отчет пред своите граѓаните, затоа што граѓаните го избираат, а не пред лидер на политичка партија и тоа што го видовме вчера од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вицепремиерот за економски прашања Фатмир Битиќи во емисијата 24 анализа истакна дека проценките во моментов наплатата на данок на имот на ниво на сите општини ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Потпретседателот на СДСМ Фатимир Битиќи за „Утрински брифинг“, го поздрави вчерашниот успех на сите социјални партнери преку дијалог, кој за прв пат се случува ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Димитар Ковачевски на социјалните мрежи  напиша дека со ова зголемување Македонија станува предводник во Европа со висината на уделот на минималната ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Цели десет дена откако државниот обвинител Љубомир Јовески ја посочи како надлежна да го гони шефот на Финансиската полиција обвинителката Гордана Смаќовска не ...
сите 263 | | | веќе видена

Полициски службеници од дебарското Одделение за внатрешни работи приведоа жител од село Косоврасти поради физички напад врз неговата сопруга. - Во ОВР Дебар, ...
сите 560 | | | веќе видена

Вложувањата во акции на „Комерцијална банка“ излегоа многу добра и исплатлива инвестиција. Особено за „Гранит“ кој благодарејќи на дивидендата од оваа акција е ...
сите 20 | | | веќе видена

Скандалозната изјава на министерката за култура Костадиновска Стојчевска е најава за орвеловиот свет на цензура и ограничување на уметничкото творештво во ...
сите 117 | | | веќе видена

Израелските сили ја опколија куќата на Ибрахим ал Набулси, висок командант на бригадите на мачениците Ал Акса на Фатах, кој долго време се наоѓал на листата на ...
сите 222 | | | веќе видена

Државниот санитарен и здравствен инспекторат во овој период издава околу 800 решенија дневно, освен за викенд кога бројот на позитивните случаи е помал, ...
сите 290 | | | веќе видена

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по суви коловози.Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен. На ГП ...
сите 173 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Битиќи: Во третата недела од работата на Владата, решено прашањето за минималната плата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: