Решенијата за изолација отсега достапни електронски преку Вакцинација.мк

Од Владата на Северна Македонија информираат дека од денеска во функција е дигиталната платформа на која граѓаните позитивни на КОВИД-19 ќе ги добиваат ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во однос на скринингот во училиштата денеска Комисијата за заразни болести (КЗБ) даде препораки и насоки да се заложат одредени здравствени институции согласно ...
| | веќе видена | слични

Епидемиолошката состојба со Ковид во земјава се подобрува, но има зголемување на бројот на новозаразени деца на школска возраст. Ова е заклучокот од денешниот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во моментот кога ќе има релаксирање на епидемиолошката состојба, кога нема да имаме толку високи бројки ќе може да разговараме и за поинакви мерки кои ќе бидат ...
| | веќе видена | слични

Александар Петличковски, претседателот на Комисијата за заразни болести после денешниот редовен состанок информираше дека се отвораат дополнителни пунктови за ...
| | веќе видена | слични

Доктор Александар Петличковски по состанокот на Комисијата за заразни болести соопшти дека е зголемен бројот на деца позитвни на Ковид-19. - Се забележува ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Доцна синоќа во 21:30 часот на ул.„Ѓорги Какашевски“ во Кратово, полициски службеници од Полициската станица Кратово го лишиле од слобода Д.П.(33) од Кратово, ...
сите 441 | | | веќе видена

Портпаролот на Кремљ Дмитриј Песков изјави дека се лажни информациите дека Русија мобилизирала повеќе од 300.000 луѓе.Како што јави агенцијата РИА Новости, ...
сите 229 | | | веќе видена

Оваа недела беше објавено дека 28 милиони Британци го гледале погребот на кралицата Елизабета, што е помала бројка од 32 милиони гледачи кои го следеа погребот ...
сите 230 | | | веќе видена

На социјалните мрежи денес кружи видео во кое се гледа група малолетници кои физички се пресметуваат. И додека едните се тепаат, други трчат на сите страни ...
сите 59 | | | веќе видена

Се прават напори за да им се излезе во пресрет на основните и на средните училишта и наставата во зимскиот период да се одржува со физичко присуство, изјави ...
сите 127 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Решенијата за изолација отсега достапни електронски преку Вакцинација.мк

Од:
До кого (е-маил):
Порака: