Претседателот на Црна Гора во дводневна официјална посета на Грција

3 копии
6 копии

Црногорскиот вицепремиер Дритан Абазовиќ, кој се споменува како најсериозен кандидат за мандатар за состав на новата влада, изјави дека не би имал проблем да ...
| | веќе видена | слични

Првата влада во Црна Гора, во која партијата ДПС на претседателот Мило Ѓукановиќ не беше дел од неа, е соборена во парламентот. Таа падна благодарение на ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Забавената политика на проширување на ЕУ со земјите од Западен Балкан и влошувањето на односите меѓу Исток и Запад се двата фактори што, според претседателот ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на ПзП рече дека на средбата ќе му каже на лидерот на Ура дека се обидува да формира „антисрпска влада“ и дека тоа ќе доведе до „хомогенизација на ...
| | веќе видена | слични

Црна Гора Црногорските лидери мора брзо да пристапат кон формирање нова влада и да назначат претседател на парламентот. Ова го соопштија известувачот на ЕУ за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Црногорскиот претседател Мило Ѓукановиќ најверојатно утре ќе има консултации со претставници на пратеничките групи во Собранието, а потоа мандатот ќе му го ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кинеската Народноослободителна армија денеска соопшти дека почнува нови вежби на море и во воздух во близина на Тајван. Најавата уследи еден ден по ...
сите 676 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ е најмалку повикана да зборува за состојбата во културата и за слободата на изразување, велат од партијата на власт. „Токму оваа партија ја нарача ...
сите 110 | | | веќе видена

Израелскиот систем за противвоздушна одбрана познат како „Железната купола“ ги пресретнал речиси сите од околу 1.100-те ракети што биле упатени кон населените ...
сите 198 | | | веќе видена

За прв пат во историјата на независна Македонија ниту еден член на фамилијата на Методија Андонов Ченто не доби покана од Претседателот на Собранието, ...
сите 256 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Претседателот на Црна Гора во дводневна официјална посета на Грција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: