Ева Палчевска заврши медицина со 9,91 – работи во ковид-центар, а кариерата како гинеколог ќе ја гради во Македонија


„Нова Македонија“ со повеќе написи ќе објавува каде се и што работат нашите најдобри дипломци Најмалку очекуваниот предизвик во животот на еден студент по ...
| | веќе видена | слични

Зорица Поповска е основач на Сенсум Тренинг и Коучинг центар, интернационално акредитиран коуч и НЛП тренер, бизнис консултант, говорник и автор на развојни ...
| | веќе видена | слични

Сите ветуваат покачување пензии и плати за администрацијата, но никој не кажува со кои пари ќе се платат. Опозициската ВМРО-ДПМНЕ бара покачување на пензиите ...
| | веќе видена | слични

Подигнување на јавната свест за потребите на децата со нетипичен развој, нивна целосна инклузија во општеството почнувајќи од образование, здравство, ...
| | веќе видена | слични

Катерина Пановска и Марија Трајаноска се македонски надежи во архитектонски и урбанистички дизајн. Пандемиите имаат историја на нарушување и менување на ...
| | веќе видена | слични

Како реагира Стопанската комора на Северозападна Македонија на последните турбулентни економски и енергетски предизвици, одговара извршниот директор на СКСЗМ ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бугарскиот историчар Наум Кајчев, вели дека македонската наука сега ќе мора да ги прифати тезите кои преовладуваат во бугарската историја, барем што се ...
сите 257 | | | веќе видена

Советот да гаснеме сијалици или да се бањаме еднаш неделно не претставува мерка, туку од Владата треба да се финансира поставувањето на фотоволтаични сончеви ...
сите 167 | | | веќе видена

На вицепремиерот Бојан Маричиќ не му било пријатно кога чул како група граѓани на прославата за Рамковниот договор ја исвиркаа водителката кога таа почна да ...
сите 150 | | | веќе видена

Состојбата на Крим се чинеше како огромен, непроменлив факт на теренот до вчера, или барем до минатата недела. Во 2014 година, Русија го презеде или, според ...
сите 128 | | | веќе видена

Поранешниот главен инспектор за нуклеарна енергија на Советскиот Сојуз, Владимир Кузњецов предупредува дека нуклеарната електран секој момент може да биде ...
сите 267 | | | веќе видена

Во интервју за американски Њујорк пост, објавено денеска, напаѓачот Хади Матар изјави дека „прочитал неколку страници“ од романот на Ружди „Сатански стихови“ и ...
сите 150 | | | веќе видена

Охридскиот пливачки маратон годинава нема да се одржи соопштено е по денешната средба на претседателот на државата Стево Пендаровски со претседателот на ...
сите 46 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ева Палчевска заврши медицина со 9,91 – работи во ковид-центар, а кариерата како гинеколог ќе ја гради во Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: