Хрватска ја ограничи цената на нафтените деривати

5 копии

Денес на собраниската Комисија за финансирање и буџет, помеѓу другото беше и Законот за измена на законот за царинските тарифи во кој што по предлог на Владата ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Инфлацијата во Грција за месец јануари бележи зголемување за 6,2 отсто во споредба со истиот период лани, согласно официјалните податоци од грчката служба за ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии

Од полноќ има нова цена на горивата. Бензините поскапеа за денар а дизелот за половина денар со одлука на Регулаторната комисија за енергетика. Тоа е осма ...
| | веќе видена | слични
4 копии
3 копии
повеќе

Останато

Заменикот копретседавач на бугарскиот тим историчари Наум Кајчев по објавата на видеото за одбаната на историската чест, го појасни неговото мислење тврдејки ...
сите 260 | | | веќе видена

На вицепремиерот Бојан Маричиќ не му било пријатно кога чул како група граѓани на прославата за Рамковниот договор ја исвиркаа водителката кога таа почна да ...
сите 175 | | | веќе видена

Советот да гаснеме сијалици или да се бањаме еднаш неделно не претставува мерка, туку од Владата треба да се финансира поставувањето на фотоволтаични сончеви ...
сите 226 | | | веќе видена

– Итно е неопходно да се дозволи да се изврши инспекција на Меѓународната агенција за атомска енергија и да се гарантира повлекување на сите руски сили, рече ...
сите 243 | | | веќе видена

Хади Матар – напаѓачот на познатиот писател Салман Ружди рече дека го почитува ајатолахот Хомеини, но не сакаше да каже дали нападот бил инспириран од фатвата ...
сите 147 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Хрватска ја ограничи цената на нафтените деривати

Од:
До кого (е-маил):
Порака: