Спорниот закон за ВМРО-ДПМНЕ е доказ за заробена држава, по притисокот од граѓаните власта набрзина го повлече


Заевизмот освен што го ограничуваше правото на протест на граѓаните, па им кажуваше кај треба да протестираат, сега го ограничува и правото на размислување, па ...
| | веќе видена | слични

„Навистина е срамно ВМРО-ДПМНЕ сега да поднесува Закон во скратена постапка којшто се однесува на зголемување на платите односно во еден дел се поклопува со ...
| | веќе видена | слични

Одговори на новинарски прашања, Снежана Калеска Ванчева, претседателка на Форум на жени на СДСМ и пратеничка Одговор : Навистина е срамно ВМРО-ДПМНЕ сега да ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ смета дека е грубо повреден Деловникот на Собранието на вчерашната седница на Комисијата за политички систем и односи меѓу ...
| | веќе видена | слични
7 копии
7 копии

Без никакво гласање, со груба повреда на деловникот, денеска на КПС, Мираковска констатира дека завршил прв ден од расправа за Закон за Академија за Судии и ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во текот на целиот ден во тензичка атмосфера работиме во Собранието. СДСМ се обидува на шферцерски начин да го помине Законот за академија за судии и јавни ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Се уште не е почната материјалната расправа по Предлог-законот за Академија за судии и јавни обвинители на Комисијата за политички систем и односи меѓу ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Опозициските членови на Комисијата за политички систем и односи меѓу заедниците не дозволија да почне 33-тата седница на која на дневен ред по вторпат се најде ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бугарскиот историчар Наум Кајчев, вели дека македонската наука сега ќе мора да ги прифати тезите кои преовладуваат во бугарската историја, барем што се ...
сите 261 | | | веќе видена

Советот да гаснеме сијалици или да се бањаме еднаш неделно не претставува мерка, туку од Владата треба да се финансира поставувањето на фотоволтаични сончеви ...
сите 227 | | | веќе видена

На вицепремиерот Бојан Маричиќ не му било пријатно кога чул како група граѓани на прославата за Рамковниот договор ја исвиркаа водителката кога таа почна да ...
сите 150 | | | веќе видена

– Итно е неопходно да се дозволи да се изврши инспекција на Меѓународната агенција за атомска енергија и да се гарантира повлекување на сите руски сили, рече ...
сите 241 | | | веќе видена

Во интервју за американски Њујорк пост, објавено денеска, напаѓачот Хади Матар изјави дека „прочитал неколку страници“ од романот на Ружди „Сатански стихови“ и ...
сите 150 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Спорниот закон за ВМРО-ДПМНЕ е доказ за заробена држава, по притисокот од граѓаните власта набрзина го повлече

Од:
До кого (е-маил):
Порака: