Филмот и уметниците на филмот како двигатели на туризмот и економскиот развој

Светот, драги мои, е динамично место, никогаш повеќе отколку сега човекот не бил во можност да патува низ светот брзо и евтино. Планетата земја се претвори во ...
| | веќе видена | слични

Драги мои, како пример што треба да ја докаже мојата теза дека културата и уметноста се економска категорија го земам градот Струмица, не поради ...
| | веќе видена | слични

 Сандра Цветковска по природа е човек којшто сака да учи и истражува, па поради тоа постојано ги поместува своите граници на тоа што е возможно за неа. Не ...
| | веќе видена | слични

Читањето книги ослободува и ни отвора нови видици. Токму со таква намера постои „Клубот за читање книги“ (Book club) . Тој е место во кое ќе се споделуваат ...
| | веќе видена | слични

Томитка Раданлиева, пасионирана читателка Томитка Раданлиева е пасионирана читателка, секој ден чита од една до две книги. Само од почетокот на годинава има ...
| | веќе видена | слични

Гордана Винчиќ е уметница. Таа е родена од уметност и живее за уметноста. Дива и слободна се обидува да лета во висините и да дише со полни гради. Да го слави ...
| | веќе видена | слични

 Дарко Трајковски од Куманово е сликар и тату артист, кој според приказните на мајка му на своите 2-3 години чкртал по весници и на какви било хартии кои ги ...
| | веќе видена | слични

 „Филипинците се весел народ, сите пеат! Многу сакаат да пеат, може да си влезеш во продавница и вработените да си пеат додека редат по полиците. Исто така, ...
| | веќе видена | слични

 „Кога скокнав во вода и се завртев имаше над триесеттина ајкули кои се бореа да се најадат. Првите неколку минути чувствував неудобност, а едната ајкула ...
| | веќе видена | слични

Останато

Директорот на Финансиската полиција, Арафат Муареми се очекува утре до Обвинителството да ја поднесе кривичната пријава против обвинителите Вилма Русковска, ...
сите 261 | | | веќе видена

Најдобриот стрелец во историјата на Манчестер јунајтед, Вејн Руни смета дека „ѓаволите“ треба да му ја исполнат желбата на Кристијано Роналдо и да му дозволат ...
сите 188 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Филмот и уметниците на филмот како двигатели на туризмот и економскиот развој

Од:
До кого (е-маил):
Порака: