Полицаецот Реџепи од Сарај го извлекол пациентот од Бардовци од водите во Вардар


Полицаецот Фљамур Реџепи од Сарај го спасил 64-годишен скопјанец, пациент од нервно-душевната болница Бардовци, од давење во реката Вардар кај вливот на реката ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Вчеравечер (13 февруари) во 22 часот 30 минути, полициски службеници на СВР Тетово го лишиле од слобода 21-годишниот Х.М. од тетовско, поради сомнение дека ...
| | веќе видена | слични
3 копии
5 копии
2 копии
7 копии
повеќе

Останато

Русија која е мнозински инвеститор во изградбата на „Северен тек 1“ и „Северен тек 2“ вели дека технички можат да се поправат, но за тоа ќе бидат потребни ...
сите 412 | | | веќе видена

Откако партијата „Браќа на Италија“ предводена од Џорџа Мелони освои најголем број гласови на парламентарните избори во Италија, во оваа земја следеа ...
сите 150 | | | веќе видена

Начинот на кој македонската влада се обидува да ја преброди енергетската криза, високите цени на храната, но и меѓусебните политички расправии меѓу власта и ...
сите 103 | | | веќе видена

Она кое што е важно за нас како советници, како избраници од народот, всушност и наш приоритет како партија, е исполнување на програмата За модерно Скопје, зад ...
сите 180 | | | веќе видена

Еден од највлијателните бугарски интелектуалци историчарот Николај Овчаров се откажува од тврдењето дека Македонците можат да се вратат во бугарски јасли. Тој ...
сите 106 | | | веќе видена

Осумнаесетгодишен тетовец е приведен на фудбалски натпревар поради напад врз гостински фудбалер. „Полициски службеници на СВР Тетово на 1 октомври во 17 часот ...
сите 331 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Полицаецот Реџепи од Сарај го извлекол пациентот од Бардовци од водите во Вардар

Од:
До кого (е-маил):
Порака: