ВМРО-ДПМНЕ: Пиунот Ковачевски, со закон ќе казнува за негативно мислење, Македонија останува заробена држава

Барањето на власта за навреда да одговара секој кој што ќе искаже негативно мислење е уште еден доказ дека Македонија е заробена држава. Владата на СДСМ и ДУИ ...
| | веќе видена | слични

„Многу индикативно е што Законот за граѓанска одговорност е закон кој што прв стигна од министерството за правда со нов министер, со еден ваков текст, предлог ...
| | веќе видена | слични

Симптоматичноста во зачестената употреба на европското знаменце во Собранието, кај закони што немаат голема поврзаност со усогласување со европската ...
| | веќе видена | слични

Министерството за правда интервенира по реакциите поврзани со формулацијата „негативно мислење“ во членот 6 став 1 од Законот за граѓанска одговорност. Но дали ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Законот за граѓанска одговорност за клевета и навреда беше подготвуван во Министерството за правда и беа вклучени и други страни како што се претставници на ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Владата донесе заклучок да го повлече Предлог-законот за изменување и дополнување на Законот за граѓанска одговорност за навреда и клевета од собраниската ...
| | веќе видена | слични

Власта ретерира и тоа негативно мислење има намера да го преформулира во омаловажувачко или понижувачко мислење, но сепак се гледа дека тенденцијата е да се ...
| | веќе видена | слични

МАКЕДОНИЈАМилошоски: Власта сака да се ограничи критиката кон функционеритеОбјавено пред 27 минути – 8 февруари, 2022Од Макфакс Скандалозниот предлог закон што ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Скопјанец утрово загина откако во 06.35 часот на магистралниот пат Кичево-Гостивар, кај „Тајмишка раскрсница“ се судрил со камион, додека неговата сопатничка ...
сите 434 | | | веќе видена

Станува се појасно дека Манчестер јунајтед не може да дојде до потписот на Френки де Јонг, па клубот активира нов план, сега сакаат да го купат Адриен Рабио од ...
сите 218 | | | веќе видена

За да се наполнат европските складишта за гас – потребни се 50 милијарди евра, 10 пати повеќе отколку што се мислеше.И додека најсилните енергетски компании се ...
сите 129 | | | веќе видена

За прв пат во историјата на независна Македонија ниту еден член на фамилијата на Методија Андонов Ченто не доби покана од Претседателот на Собранието, ...
сите 276 | | | веќе видена

Пикот на ковид-19 е дефинитивно зад нас, бидејќи нивото од 870 нови случаи дневно, што беше поставено како праг за одржување на надолниот тренд минатата ...
сите 265 | | | веќе видена

Полскиот напаѓач Роберт Левандовски денеска е претставен на „Камп Ноу“ како нов играч на каталонскиот клуб. Тој дојде од Баерн Минхен за сума од 50 милиони ...
сите 167 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Пиунот Ковачевски, со закон ќе казнува за негативно мислење, Македонија останува заробена држава

Од:
До кого (е-маил):
Порака: