Спорниот закон поминал на комисијата за европски прашања

„Многу индикативно е што Законот за граѓанска одговорност е закон кој што прв стигна од министерството за правда со нов министер, со еден ваков текст, предлог ...
| | веќе видена | слични

Симптоматичноста во зачестената употреба на европското знаменце во Собранието, кај закони што немаат голема поврзаност со усогласување со европската ...
| | веќе видена | слични

Министерството за правда интервенира по реакциите поврзани со формулацијата „негативно мислење“ во членот 6 став 1 од Законот за граѓанска одговорност. Но дали ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Законот за граѓанска одговорност за клевета и навреда беше подготвуван во Министерството за правда и беа вклучени и други страни како што се претставници на ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Владата донесе заклучок да го повлече Предлог-законот за изменување и дополнување на Законот за граѓанска одговорност за навреда и клевета од собраниската ...
| | веќе видена | слични

Власта ретерира и тоа негативно мислење има намера да го преформулира во омаловажувачко или понижувачко мислење, но сепак се гледа дека тенденцијата е да се ...
| | веќе видена | слични

МАКЕДОНИЈАМилошоски: Власта сака да се ограничи критиката кон функционеритеОбјавено пред 27 минути – 8 февруари, 2022Од Макфакс Скандалозниот предлог закон што ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Американската влада намерно ја планирала посетата на претседателката на Претставничкиот дом Ненси Пелоси на Тајван за да предизвика криза и да го зголеми ...
сите 410 | | | веќе видена

Скандалозната изјава на министерката за култура со која најавува цензура на културното творештво не е ништо друго освен спроведување на Протоколот на дело. ...
сите 101 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ има двојно поголем рејтинг од СДСМ, се вели во партиското соопштение на опозициската ВМРО-ДПМНЕ.-Анкетите јасно покажуваат дека СДСМ ќе доживее ...
сите 65 | | | веќе видена

Цената на енергијата расте, властите велат дека будно ја следат ситуацијата, а граѓаните стравуваат - дали се згреат зимава во домовите што пропуштаат половина ...
сите 149 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Спорниот закон поминал на комисијата за европски прашања

Од:
До кого (е-маил):
Порака: