Идеја што може да ги уништи државно спонзорираните полтрони

„Многу индикативно е што Законот за граѓанска одговорност е закон кој што прв стигна од министерството за правда со нов министер, со еден ваков текст, предлог ...
| | веќе видена | слични

Симптоматичноста во зачестената употреба на европското знаменце во Собранието, кај закони што немаат голема поврзаност со усогласување со европската ...
| | веќе видена | слични

Министерството за правда интервенира по реакциите поврзани со формулацијата „негативно мислење“ во членот 6 став 1 од Законот за граѓанска одговорност. Но дали ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Законот за граѓанска одговорност за клевета и навреда беше подготвуван во Министерството за правда и беа вклучени и други страни како што се претставници на ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Владата донесе заклучок да го повлече Предлог-законот за изменување и дополнување на Законот за граѓанска одговорност за навреда и клевета од собраниската ...
| | веќе видена | слични

Власта ретерира и тоа негативно мислење има намера да го преформулира во омаловажувачко или понижувачко мислење, но сепак се гледа дека тенденцијата е да се ...
| | веќе видена | слични

МАКЕДОНИЈАМилошоски: Власта сака да се ограничи критиката кон функционеритеОбјавено пред 27 минути – 8 февруари, 2022Од Макфакс Скандалозниот предлог закон што ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 169 | | | веќе видена

Два брода ги напуштија украинските пристаништа во петокот. Украинскиот министер за инфраструктура, Олександр Кубраков, напиша на твитер дека еден од бродовите ...
сите 101 | | | веќе видена

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ побара од Владата на СДСМ и ДУИ, да се извини за исвиркувањето на прославата за Рамковниот договор, што настана во моментот кога ...
сите 133 | | | веќе видена

Опасноста за нуклеарната централа Запорожје, на југот на Украина, каде Киев и Москва меѓусебно се обвинуваат за гранатирање повеќе од една недела, „се ...
сите 300 | | | веќе видена

Македонскиот ПЕН-центар со длабока индигнација и згрозеност го осудува бруталниот напад врз светски познатиот автор Салман Ружди, кој целото свое дело и живот ...
сите 125 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Идеја што може да ги уништи државно спонзорираните полтрони

Од:
До кого (е-маил):
Порака: