Сали во ковид центарот во Кавадарци: Со зголемен опфат на вакцинација ќе се избориме со ковид пандемијата


Посакувајќи им побрзо закрепнување на хоспитализираните пациенти, денеска, го посетив Ковид центарот во болницата во Кавадарци, информираше министерот за ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Функцијата министер за здравство не ми е утешна награда за изгубените избори во Чаир, изјави Беким Сали вчера во гостување во емисијата „360 степени“, кој на ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Ќе имаме слика и ќе излеземе пред јавноста да речеме дека, според нашите бројки, 41 процент се имунизирани со вакцина, но врз основа на истражувањето, можеби, ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство, Беким Сали, во гостување на ТВ Алсат најави серолошка анализа на целата територија на државата. – Оваа анализа ќе ни покаже реално ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вакцинацијата кај нас ќе ја опишам фигуративнo: Сакаме да се најадеме, но само со една лажица на еден час. Затоа никогаш нема да се најадеме масовно, рече ...
| | веќе видена | слични

За да се согласите да го водите здравствениот сектор во време на пандемии, мора да имате капацитет да одговорите на овој предизвик. Ја добив довербата од ...
| | веќе видена | слични

Граѓаните ќе изгубат многу доколку допрва се почне процедура за изградба на клинички центар на друга локација од веќе предвидената, истакна министерот за ...
| | веќе видена | слични

Професионалната биографија на министерот за здравство, Беким Сали , и речиси еден месец од неговото назначување на функцијата, ја нема на веб-страницата на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Новиот портпарол на Комисијата за заразни болести, д-р Злате Мехмедовиќ, вели дека проценките на здравствените власти биле дека ќе вакцинираат над 70% од ...
| | веќе видена | слични

Д-р Злате Мехмедовиќ , новиот портпарол на Комисијата за заразни болести, во вечерашното гостување на ТВ21 рече дека проценките на здравствените власти биле ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Извршниот одбор на СДСМ попладнево на седница го разгледуваше последниот европски предлог на француското претседателство за кревање на блокадата и започнување ...
сите 638 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски денеска оствари средба со претседателката на ДОМ, Маја Морачанин, претседателот на Демократски сојуз, Павле Трајанов и ...
сите 253 | | | веќе видена

На крајот од својот говор вечерва пред Владата на РМ, Искра Коровешовска од ТВ АЛФА соопшти дека утрешниот протест е во 12 часот, кога Владата ќе започне со ...
сите 89 | | | веќе видена

Претседателот Пендаровски во рамки на Самитот на НАТО во Мадрид, учествуваше и се обрати на втората сесија на состанокот на Северноатлантскиот Совет на ниво на ...
сите 238 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сали во ковид центарот во Кавадарци: Со зголемен опфат на вакцинација ќе се избориме со ковид пандемијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: