Се запали автомобил во Скопје

4 копии
2 копии

Опожарениот „пасат“ во Струга е во сопственост на пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Јован Јаулески. Тој бил во домот во Струга со своето семејство, сопругата и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во Полициска станица Гостивар вчера околу 13 часот е пријавено дека настанал пожар во куќа во село Старо Чајле, Гостиварско, сопственост на Х.Н.. При обид да ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во својот денешен билтен на настани МВР не открива дека вчера во Струга возилото на братот на пратеникот Јован Јаулевски од ВМРО-ДПМНЕ било запалено со шише со ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Струшката полиција потврди дека вчера било опожарено возилото на братот на пратеникот Јован Јаулески. Полицијата вели дека вчера во 21.45 часот во ОВР Струга ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Од 2017 година па досега нашата борба беше да ја оставиме историјата на теренот на историчарите и токму тоа е целта и на билатералниот Протокол, меѓутоа и на ...
сите 719 | | | веќе видена

Извршниот одбор на СДСМ попладнево на седница го разгледуваше последниот европски предлог на француското претседателство за кревање на блокадата и започнување ...
сите 636 | | | веќе видена

На крајот од својот говор вечерва пред Владата на РМ, Искра Коровешовска од ТВ АЛФА соопшти дека утрешниот протест е во 12 часот, кога Владата ќе започне со ...
сите 89 | | | веќе видена

Нема суштински промени помеѓу првиот француски предлог и овој што е ревидиран. На суптилен начин се вградени сите бугарски барања и сега тие стануваат европски ...
сите 155 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Се запали автомобил во Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: