Приведени крадци во Скопје, украденото вратено на сопственикот


2 копии
2 копии

За него била распишана потерница со која се барал за издржување затворска казна за сторено кривично дело по член 297 од Кривичниот законик. Тој е приведен и ќе ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Американскиот претседател Џозеф Бајден денеска изјави дека не е загрижен за Тајван, туку е загрижен за Кина.Бајден откри дека е загрижен за активностите на ...
сите 677 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ е најмалку повикана да зборува за состојбата во културата и за слободата на изразување, велат од партијата на власт. „Токму оваа партија ја нарача ...
сите 110 | | | веќе видена

Израелскиот систем за противвоздушна одбрана познат како „Железната купола“ ги пресретнал речиси сите од околу 1.100-те ракети што биле упатени кон населените ...
сите 198 | | | веќе видена

За прв пат во историјата на независна Македонија ниту еден член на фамилијата на Методија Андонов Ченто не доби покана од Претседателот на Собранието, ...
сите 256 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Приведени крадци во Скопје, украденото вратено на сопственикот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: