Најмногу починати во 24 часа во новиот бран на заразата, олеснети мерките за патувањe во неколку земји

Со новите 1493 инфицирани, бројот на КОВИД-дијагностицирани од почетокот на епидемијата во земјава достигна 275 637. Во вчерашната статистика беа евидентирани ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Во Франција додадовме тестови со бранот омикрон во декември. Во наредните денови ќе објавиме укинување на тестовите за вакцини“, изјави Бон за Франс 2, Сите ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Франција ќе ја укине обврската за тестирање на коронавирус за вакцинирани патници од земји надвор од Европската унија, изјави денеска францускиот државен ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Франција ќе ја укине обврската за тестирање на коронавирус за вакцинираните патници од земјите надвор од Европската унија, изјави државниот секретар за ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Министерството за здравство во Холандија ја класифицираше Република Македонија како „зона со многу висок ризик“, значи едно ниво повисоко од досегашното, ...
| | веќе видена | слични
7 копии
2 копии

Со најновата одлука за Грција се утврдуваат новите услови за влез, кои важат за периодот од 7 до 24 февруари 2022 година. Притоа се наведува дека влезот на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Турција ќе продолжи да ја јакне својата војска за да стане најмоќна во светот, изјави претседателот на таа земја Реџеп Таип Ердоган. „Успесите во операциите во ...
сите 158 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски за утре на пладне го свика Советот за безбедност, а на дневен ред на седницата ќе биде модифицираниот предлог на француското ...
сите 241 | | | веќе видена

Претседателот Пендаровски во рамки на Самитот на НАТО во Мадрид, учествуваше и се обрати на втората сесија на состанокот на Северноатлантскиот Совет на ниво на ...
сите 134 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Најмногу починати во 24 часа во новиот бран на заразата, олеснети мерките за патувањe во неколку земји

Од:
До кого (е-маил):
Порака: