ВМРО-ДПМНЕ: Како што СДСМ и ДУИ дружно крадат, така дружно ќе бидат казнети од народот

ДУИ и СДСМ ги обединува само желбата за власт и криминалните тендери. Впрочем тие се главната причина поради која Македонија се наоѓа во невидена економска, ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Се работи за една влада која што е обид за спас на слободата на Зоран Заев, тој е свесен дека ќе дојде време кога ќе треба да одговара за криминалот и ...
| | веќе видена | слични

НЕ ПОМИНАА ПРЕДЛОЗИТЕ ЗА УКИНУВАЊЕ НА АПАНАЖАТА И ПРЖИНСКАТА ВЛАДА Законот за изманување на Законот за плата на избрани и именувани лица не помина во ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии
7 копии

Пратеникот Кастриот Реџепи на прашањето на „Фокус“ дали на денот на гласањето на недоверба на Владата престојувал во премиерската вила, вели дека негово право ...
| | веќе видена | слични

Реџепи не демантира дека на денот на гласањето престојувал во премиерската вила пишува „Фокус“ кој цитира изјава на пратеникот Кастриот Реџепи на прашањето на ...
| | веќе видена | слични

Дали на денот на гласањето на довербата на Владата, лани, пратеникот на БЕСА Кастриот Реџепи се криел во премиерската вила во Скопје?. Вакво прашање постави ...
| | веќе видена | слични

На која граница меѓу Србија и Албанија во склоп на проектот „Отворен Балкан“ нема да има задржување. Ова прашање го постави потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 157 | | | веќе видена

Стручните лица кои ги контактираше „Фактор“ за мислење во врска со потпишаниот договор на Владата со „НЕКСТ.Е.ГО МОБИЛЕ“ за фабрика во индустриската зона во ...
сите 140 | | | веќе видена

Забавата за Охридскиот Рамковен Договор како да не помина во „духот“ на соживотот. Тоа можеше да се види од исвиркувањето на македонскиот јазик на истата.На ...
сите 88 | | | веќе видена

Опасноста за нуклеарната централа Запорожје, на југот на Украина, каде Киев и Москва меѓусебно се обвинуваат за гранатирање повеќе од една недела, „се ...
сите 299 | | | веќе видена

„Мислам дека ниту еден писател денес не го заслужува тоа повеќе од него. Кампањата започнува сега“, напиша Бернар-Анри Леви.Ружди бил нападнат со нож во ...
сите 121 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Како што СДСМ и ДУИ дружно крадат, така дружно ќе бидат казнети од народот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: