Стоилковски: СКАНДАЛ – МВР на Спасовски дава половина милион евра на транспортната фирма што набавуваше 2 машини за перење од 25.500 во Ѓорче Петров


Власта продолжува со криминалот и корупцијата. Нема воопшто борба со криминал и корупцијата, дури напротив, власта на ДУИ и СДСМ уште повеќе го надградува ...
| | веќе видена | слични

Основното јавно обвинителство и Државната антикорупциска комисија ги следат секојдневните информации кои се пласираат во јасноста за неправилности во ...
| | веќе видена | слични
9 копии

За една недела поради Ковид заразата починаа 150 жртви поради корона. Владата нема план за заштита на здравјето. Вистинските прашања се: 1. Зошто владата крена ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Друштвото за посредување, трговија и услуги ДОН ХОЛДИНГ ДООЕЛ Скопје категорично ги демантира обвинувањата изнесени од портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум ...
| | веќе видена | слични

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ ги обвини двајцата лидери на владеачкото мнозинство, премиерот Димитар Ковачевски и лидерот на ДУИ, Али Ахмети дека немаат план за ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Институциите за справување со корупцијата молчат пред скандалот во МВР, откако стана јасно дека мала фирма за камионски транспорт добива тендери од еден милион ...
| | веќе видена | слични

По изјавата на Даниел Апостоловски од Град Скопје дека се поднесени кривични пријави против Љубица Јанчева, поранешен претседател на Советот на Град Скопје и ...
| | веќе видена | слични

Во врска со изнесените информации во јавноста од страна на некои политички структури за наводно нелегитимно добиените тендери за МВР, Друштвото за посредување, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

ВМРО-ДПМНЕ измислува непостоечки афери, поднесува пријави со една цел – да се обиде да го прикрие неработењето на градоначалничката Данела Арсовска. Три месеци ...
| | веќе видена | слични

Наместо дневно политички препукувања од партиските говорници, секој кој што има докази и документи за корупција или злоупотреба на јавните набавки, треба да ги ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Турција ќе продолжи да ја јакне својата војска за да стане најмоќна во светот, изјави претседателот на таа земја Реџеп Таип Ердоган. „Успесите во операциите во ...
сите 158 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски за утре на пладне го свика Советот за безбедност, а на дневен ред на седницата ќе биде модифицираниот предлог на француското ...
сите 241 | | | веќе видена

Претседателот Пендаровски во рамки на Самитот на НАТО во Мадрид, учествуваше и се обрати на втората сесија на состанокот на Северноатлантскиот Совет на ниво на ...
сите 134 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Стоилковски: СКАНДАЛ – МВР на Спасовски дава половина милион евра на транспортната фирма што набавуваше 2 машини за перење од 25.500 во Ѓорче Петров

Од:
До кого (е-маил):
Порака: