Може ли замрзнатите цени да ги одмрзнат сивата економија и инфлацијата

Доколку трае на долг рок мерката за замрзнување на цените на производите, може да предизвика други контраефекти, предупредуваат од стопанските комори и ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Инфлацијата ќе продолжи, но очекуваме во летниот период, вториот квартал да има стабилизација на цените на енергенсите. Во моментов цените се високи поради тоа ...
| | веќе видена | слични
8 копии
2 копии
4 копии

Скопје, 10. февруари 2022 (ИНПРЕС) – Се’ уште не се знае дали ќе се продолжи мерката за замрзнување на цените на основните производи, но министерот за ...
| | веќе видена | слични

Од 1 декември до крајот на февруари се реализра мерката во делот на замрзнувањето на цените на основните поризводи кои се навдени во одлуката , во моментот во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Француските дипломати во седиштето на ЕУ не се запознаени со нова иницијатива за надминување на спорот меѓу Софија и Скопје по посетата на македонската ...
сите 561 | | | веќе видена

Сојузот на синдикатите на Македонија (ССМ) денеска протестните активности ги продолжи пред Министерството за информатичко општество и администрација (МИОА) од ...
сите 453 | | | веќе видена

Бугарската влада во оставка ја одобри бугарската позиција за предлогот на француското претседателство со Советот на ЕУ за заеднички став на ЕУ за преговорите ...
сите 895 | | | веќе видена

„После денешните објави на новите цени едно е јасно, РКЕ е надвор од реалноста и од страдањата на овој народ кој едвај врзува крај со крај. Власта повторно ...
сите 130 | | | веќе видена

Ние не знаеме кој е премиер, а кој министер за надворешни работи, изјави новинарот Драган Павловиќ Латас за „Само вистина“ на Канал 5, посочувајќи дека откако ...
сите 168 | | | веќе видена

Пејачката Сара Јо одговараше на актуелни прашања на новинарите и во таа прилика се осврна на забраната за абортус во Америка, но и неодамнешниот инцидент во ...
сите 73 | | | веќе видена

Министерката за култура Бисера Костадиновска Стојчевска засега нема да побара разрешување на државниот секретар во Министерството за култура, Валмир Азири кој ...
сите 64 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Може ли замрзнатите цени да ги одмрзнат сивата економија и инфлацијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: