ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ да не бара оправдувања, нека ги зголеми платите и да даде поддршка


Воедно наместо да крадат и прават криминал и парите да завршуваат во приватни џебови владата треба да го поддржи стопанството. Бидејќи СДСМ покажа интерес за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерката за труд и социјална политика, Јованка Тренчевска ја посети модната конфекција „Милано“, во Штип, семеен бизнис започнат во 1996 година, кој денес ...
| | веќе видена | слични

Дел од вработените на конфекцијата „Милано“, земаат минимална плата и посетата беше можност да се поразговара и со  работодавачите и работниците за измените на ...
| | веќе видена | слични
7 копии
2 копии

Постојаната државна финансиска инјекција за разни намени од една страна го зголемува јавниот долг од друга страна создава култура и традиција на постојана ...
| | веќе видена | слични

Чевларскиот занает на праг на изумирање. Секоја година во охридската чаршија се ретчат чевларските дуќани. Ако до пред 5,6 години постоеле преку 20 на број, ...
| | веќе видена | слични

Пратеницитена на 10.02.2022 година ја изгласаа потребата од носењето на Предлог- законот за изменување и дополнување на Законот за минимaлна плата во Република ...
| | веќе видена | слични

Синдикатот на работниците од управата,правосудните органи и здруженијата на граѓани не отстапуваат од барањето со зголемување на минималната плата,скалесто да ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вчера во 17.00 часот во тетовско Слатино, полициски службеници на СВР Тетово го лишиле од слобода 37-годишниот Џ.А. од ова село, кој работејќи со багер околу ...
сите 332 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави видео од инцидентот што доцна синоќа се случи во срцето на Дебар Маало. Граѓани преку Фејсбук сведочат дека станувало збор за ...
сите 65 | | | веќе видена

Шпицниот градоначалник Мицкоски, градоначалничката на Скопје Данела Арсовска и локалната власт во Град Скопје предводена од ВМРО-ДПМНЕ да излезат и да им се ...
сите 281 | | | веќе видена

Властите на секој од четирите региони – Луганск, Доњецк, Херсон и Запорожје – потврдија дека меѓу 96 и 98 отсто од гласачите гласале „за“ припојување кон ...
сите 195 | | | веќе видена

Вчера во 22.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека во спортска обложувалница на ул.„Ферид Бајрам“ две лица физички го нападнале вработениот и одзеле пари ...
сите 299 | | | веќе видена

Ирански пратеник денеска ги осуди демонстрантките кои ги тргнаа своите задолжителни шамии и ги нарече „проститутки“, заострувајќи го ставот на владата за време ...
сите 166 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ да не бара оправдувања, нека ги зголеми платите и да даде поддршка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: