Османи бара историчарите да не се мешаат во политиката


Одговорите од македонската Влада на бугарските барања за пакетот4+1 вчера во Софија се разгледувале во конструктивна атмосфера на средбата меѓу македонското и ...
| | веќе видена | слични

Атмосферата во последниов месец во односите меѓу Македонија и Бугарија наликува на таа пред неколку години меѓу Македонија и Грција, пред потпишувањето на ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии

Четвртата рунда експертски разговори меѓу тимовите на министерствата за надворешни работи на Република Македонија и Република Бугарија, ангажирани во дијалогот ...
| | веќе видена | слични

Средбата на работните групи на министерствата за надворешни работи на Македонија и Бугарија во Софија заврши без конкретен исход. На маса беа предлозите кои ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Шефицата на бугарската дипломатија, Теодора Генчовска, вели дека е оптимистка за напредокот во односите со С. Македонија, но инсистира на почитување на правата ...
| | веќе видена | слични

Бугарската шефица на дипломатијата, Теодора Генчовска е оптимист за напредок, но инсистира на почитување на правата на Бугарите во Македонија. Бугарската ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Директорот на Финансиската полиција, Арафат Муареми се очекува утре до Обвинителството да ја поднесе кривичната пријава против обвинителите Вилма Русковска, ...
сите 261 | | | веќе видена

Скандалозната изјава на министерката за култура со која најавува цензура на културното творештво не е ништо друго освен спроведување на Протоколот на дело. ...
сите 81 | | | веќе видена

Најдобриот стрелец во историјата на Манчестер јунајтед, Вејн Руни смета дека „ѓаволите“ треба да му ја исполнат желбата на Кристијано Роналдо и да му дозволат ...
сите 187 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Османи бара историчарите да не се мешаат во политиката

Од:
До кого (е-маил):
Порака: