Има проблем претседателе Пендаровски, има и тоа сериозен проблем

Уште неколку факти од историографијата како прилог кон бугарско-македонските односи Петко Рачов Славејков, бугарски општественик, публицист, поет и политичар, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Освен некои поединечни коментари од носители на јавни функции, изостана вистинска и суштинска реакција од страна на повиканите релевантни македонски чинители, ...
| | веќе видена | слични

„Ако договорот меѓу двете влади бил преку Гоце да не се чепка мечката додека спие, мирно поминале и Гоце и мечката“. Така може да се опише генералната слика на ...
| | веќе видена | слични

„Повеќе бугарски историчари признавале посебна македонска историја меѓу 1878 – 1944 г. Сегашната бугарска позиција е рожба на национал-комунистичката политика ...
| | веќе видена | слични

Од 7.000 признаени јазици, половина се во опасност Во светот денес постојат околу 7.000 признаени јазици, но, според една неодамнешна студија, половина од нив ...
| | веќе видена | слични

Човекот е инаетливо суштество – забранете му го патриотизмот и ќе му го разбудите! И во деновите на ова алтернативно чествување на годишнината на Гоце, тоа се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ова е истиот предлог, ако се прифати ќе биде национална катастрофа за Македонија и македонскиот идентитет, изјави потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Тимчо ...
сите 964 | | | веќе видена

Спогодбата потпишана со Финска и Шведска за укинување на ветото на Турција за нивното членство во НАТО алијансата ги обврзува нордиските земји да ги исполнат ...
сите 157 | | | веќе видена

Социјалистичката партија на Македонија оценува дека модифицираниот француско-бугарски предлог, за кој претседателот на Владата се изјасни дека е државнички, ...
сите 494 | | | веќе видена

Заменик шефот на руската дипломатија, Алекасндар Грушко, денеска изјави дека приемот на Финска и Шведска во НАТО може да ја влоши воената ситуација во регионот ...
сите 239 | | | веќе видена

Претставници од органите и телата на гранските синдикати членки на Сојуз на синдикатите на Македонија денеска од пред Собранието побараа од пратениците членови ...
сите 317 | | | веќе видена

Вчера во дебатниот магазин „Click Plus“ гостуваше потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николовски кој коментираше околу францускиот предлог. Тој порача ...
сите 494 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Има проблем претседателе Пендаровски, има и тоа сериозен проблем

Од:
До кого (е-маил):
Порака: