Вчера најмногу починати од ковид-19, во овој бран на пандемијата

Со новите 1.493 инфицирани, бројот на ковид-дијагностицирани од почетокот на епидемијата во земјава достигна 275 637. Во вчерашната статистика беа евидентирани ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Австрија продолжува со олеснување на ограничувањата против Ковид-19, што значи дека граѓаните од следната сабота ќе мора маски да носат само во продавници и ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Според новото правило, луѓето надвор ќе мора да ги покриваат носот и устата само кога се во толпа. Претходно ова правило се применуваше и на отворено и на ...
| | веќе видена | слични

Чешката влада денеска го укина задолжителниот сертификат за вакцинација за влез во ресторани и одење на разни настани, бидејќи бројот на заразени со сојот на ...
| | веќе видена | слични
3 копии
13 копии

Холандската влада соопшти дека има намера да укине повеќе од анти-ковид ограничувањата до крајот на месецот. Баровите и рестораните повторно ќе бидат отворени ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Австралијците ќе мора да добијат бустер доза од вакцината за да се сметаат за целосно вакцинирани против Ковид-19, иако властите рекоа дека на странските ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии
повеќе

Останато

Од 2017 година па досега нашата борба беше да ја оставиме историјата на теренот на историчарите и токму тоа е целта и на билатералниот Протокол, меѓутоа и на ...
сите 719 | | | веќе видена

Извршниот одбор на СДСМ попладнево на седница го разгледуваше последниот европски предлог на француското претседателство за кревање на блокадата и започнување ...
сите 638 | | | веќе видена

На крајот од својот говор вечерва пред Владата на РМ, Искра Коровешовска од ТВ АЛФА соопшти дека утрешниот протест е во 12 часот, кога Владата ќе започне со ...
сите 89 | | | веќе видена

Нема суштински промени помеѓу првиот француски предлог и овој што е ревидиран. На суптилен начин се вградени сите бугарски барања и сега тие стануваат европски ...
сите 155 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вчера најмногу починати од ковид-19, во овој бран на пандемијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: