Торнадото „Гоце Делчев“ пак удри кај двата соседa


Дејан Ќуранов, доктор по филозофија, политолог и основач на Центарот за либерални стратегии од Софија, смета дека Бугарија и Македонија треба да му свртат грб ...
| | веќе видена | слични

Дејан Кјуранов, доктор по филозофија, политиколог и основач на Центарот за либерални стратегии во Софија, во интервју за „Дојче веле“ вели дека најголемата ...
| | веќе видена | слични

Кога за нешто нема решение, тоа не е проблем, тоа е несреќа. Ако ништо не можеме да направиме, подобро е да му свртиме грб и да продолжиме понатаму, вели ...
| | веќе видена | слични

Како да постои консензус дека јуни е краен рок за постигнување решение, и изгледа како двете влади (Скопје и Софија) да се во трка тој рок да го запазат. ...
| | веќе видена | слични

Човекот е инаетливо суштество – забранете му го патриотизмот и ќе му го разбудите! И во деновите на ова алтернативно чествување на годишнината на Гоце, тоа се ...
| | веќе видена | слични

„Мислам дека се внесе нова енергија во односите со Бугарија, за разлика од последниве 2 години. По потпишувањето на Преспанскиот договор драстично се влошија ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ова е истиот предлог, ако се прифати ќе биде национална катастрофа за Македонија и македонскиот идентитет, изјави потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Тимчо ...
сите 964 | | | веќе видена

Спогодбата потпишана со Финска и Шведска за укинување на ветото на Турција за нивното членство во НАТО алијансата ги обврзува нордиските земји да ги исполнат ...
сите 157 | | | веќе видена

Социјалистичката партија на Македонија оценува дека модифицираниот француско-бугарски предлог, за кој претседателот на Владата се изјасни дека е државнички, ...
сите 494 | | | веќе видена

Заменик шефот на руската дипломатија, Алекасндар Грушко, денеска изјави дека приемот на Финска и Шведска во НАТО може да ја влоши воената ситуација во регионот ...
сите 239 | | | веќе видена

Претставници од органите и телата на гранските синдикати членки на Сојуз на синдикатите на Македонија денеска од пред Собранието побараа од пратениците членови ...
сите 317 | | | веќе видена

Вчера во дебатниот магазин „Click Plus“ гостуваше потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николовски кој коментираше околу францускиот предлог. Тој порача ...
сите 494 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Торнадото „Гоце Делчев“ пак удри кај двата соседa

Од:
До кого (е-маил):
Порака: