Кривична пријава за 27 годишен Скопјанец, два пати електронски крадел од туѓа платежна картичка

ОВР Кавадарци поднесе кривична пријава против A.Љ.(27) од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторени две кривични дела „оштетување и неовластено ...
| | веќе видена | слични
3 копии

СВР Битола поднесе кривична пријава против П.Ј.(34), Л.М.(27), А.Т.(33), П.Ц.(24), Б.Б.(42) и М.Б.(42), сите од Битола, поради постоење основи на сомнение за ...
| | веќе видена | слични

СВР Штип поднесе кривична пријава против Ѓ.У. (39) од Делчево, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „оштетување и неовластено ...
| | веќе видена | слични

Жител на тетовското село Нераште бил фатен како врши јавен превоз на патници без лиценца. Според информациите, на 04.02.2022, полициски службеници од СВР ...
| | веќе видена | слични

Поднесена е кривична пријава против лице од тетовско Нераште за вршење јавен превоз без поседување лиценца, соопшти попладнево Министерството за внатрешни ...
| | веќе видена | слични

Поднесена е кривична пријава против беровец за пуштање во оптек фалсификувани пари, соопшти Министерството за внатрешни работи. – ОВР Берово поднесе кривична ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 157 | | | веќе видена

Со потпишување Договор помеѓу Дирекцијата за технолошки индустриски развојни зони и германската компанија НЕКСТ.Е.ГО МОБИЛЕ“ и со поставување камен темелник во ...
сите 117 | | | веќе видена

Денеска во периодот од 01.00 до 04.00 часот од страна на полициски службеници од СВР Битола заедно со Одделот за криминалистичка полиција при БЈБ и Одделот за ...
сите 255 | | | веќе видена

Госпоѓо Петрески, министерот за финансии Фатмир Бесими најави даночна реформа среде економска криза, која се најавува дека ќе се продлабочи оваа зима. Што може ...
сите 146 | | | веќе видена

Постојаниот претставник на Русија во меѓународните организации во Виена, Михаил Улјанов, денеска изјави дека Украина мора да ги запре нападите врз нуклеарната ...
сите 314 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кривична пријава за 27 годишен Скопјанец, два пати електронски крадел од туѓа платежна картичка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: