Поради ширење на коронавирусот во Србија продолжен училишниот распуст


На основците и средношколците во Србија, поради пикот на коронавирусот, а со одлука на Министерството за образование, продолжен им е февруарскиот распуст, јави ...
| | веќе видена | слични

По две години владини мерки против Ковид-19 и затворање на училиштата, илјадници наставници во Белгија од француско говорно подрачје излегоа на протест во ...
| | веќе видена | слични

Високата цена на гасот почна да влијае врз начинот на следење настава. Поради неможноста да се обезбеди греење, ученици наставата ја следат од дома. Учениците ...
| | веќе видена | слични

Родители на ученици од прво одделение во основното училиште „Григор Прличев“ во скопската населба Железара од денес не ги пуштаат своите деца да посетуваат ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Ковид вирусот е сè поприсутен во училиштата но, од МОН и натаму информираат со проценти за учениците и наставниците, кои се во изолација. Велат дека бројката е ...
| | веќе видена | слични

Министерството за здравство ги игнорира барањата на иницијативата “СТОП за задолжителното користење маски во училиштата“ која има поддршка од над 12 000 ...
| | веќе видена | слични

И покрај многу вирулентната варијанта омикрон, бројот на заразени наставници и ученици со корона вирусот засега е многу мал, оценуваат властите, заради што ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Бројката на отсутни ученици и наставници на дневно ниво е околу 0,02 што не значи дека сите тие се отсутни поради Ковид-19, изјави вечерва министерот за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Молкот од Владата во врска со францускиот предлог, министерот за надворешни работи Бујар Османи вели дека е државна стратегија, со цел да не придонесат кон ...
сите 1280 | | | веќе видена

После враќањето од Брисел, каде Македонија го доживеа својот најголем дипломатски неуспех и понижување, МНР Османи би било пожелно да оствари средба со ...
сите 232 | | | веќе видена

Александар Пандов, претседател на Патриотскиот институт Гоце Делчев на ВМРО-ДПМНЕ во вечерашното гостување во емисијата Само вистина на Канал 5 телевизија вели ...
сите 281 | | | веќе видена

Албанскиот премиер Еди Рама во разговор со Бојко Борисов му се заблагодари на одлуката на бугарското Собрание со ветување дека ќе се реши проблемот на ...
сите 433 | | | веќе видена

Американската Влада излезе со став во однос на неизвесноста околу започнувањето на претпристапните преговори меѓу Северна Македонија и ЕУ, а по неуспешниот ...
сите 356 | | | веќе видена

Бараме директна одговорност од Ковачевски за францускиот предлог, кој самиот го преговараше и го договори. Ковачевски не може да манипулира дека тој и Владата ...
сите 150 | | | веќе видена

По повод вчерашната одлука на Советот на ЕУ да не стави на дневен ред точката за разгледување на датумот за почеток на пристапното членство на Македонија, се ...
сите 140 | | | веќе видена

Експертската и интелектуалната јавност во Македонија е бесна на премиерот Ковачевски кој вчера ги навреди нарекувајќи ги „хистерични“, дека не се разбирале ...
сите 183 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Поради ширење на коронавирусот во Србија продолжен училишниот распуст

Од:
До кого (е-маил):
Порака: