Сали: Ќе се преземат активности да се намали чекањето за прегледи и за дополнителни термини за мамографија и ехо на дојка

Заедно со докторите, клиниките и невладиниот сектор ќе се преземат активности за намалување на времето на чекање за прегледи и воведување дополнителни термини ...
| | веќе видена | слични

Во периодот од 7 февруари заклучно до 31 март прегледите: ехо на дојка, 2Д, 3Д мамографија, компјутерска томографија на бели дробови и видеодермоскпското ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Министерот за здравство Беким Сали на својот фејсбук профил објави дека денеска се сретнал со германската амбасадорка Анке Холштајн, на која посебно и се ...
| | веќе видена | слични

Министерството за здравство денес соопшти дека продолжува поддршката од германската амбасада во справување со ковид-кризата и останатите здравствените ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Министерот за здравство Беким Сали на својот фејсбук профил објави дека денеска се сретнал со јапонскиот амбасадор Хиронори Савада. – Со јапонскиот амбасадор, ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство, Беким Сали денеска се сретна со со јапонскиот амбасадор во земјава, Хиронори Савада, при што била потврдена досегашната одлична ...
| | веќе видена | слични

Канцерогените заболувања се втора најчеста причина за смрт во Македонија, веднаш по болестите на циркулаторниот систем, покажува извештајот за морталитетот од ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Нов мобилен мамограф доби Здравствениот дом Неготино, обезбеден со поддршка од Владата на Република Бугарија, информира Министерството за здравство на својот ...
| | веќе видена | слични

Беким Сали, министерот за здравство, денеска објави дека нов мобилен мамограф е поставен во Здравствениот дом Неготино, со поддршка на Владата на Бугарија. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 157 | | | веќе видена

Неодамнешното запленување на доверливи владини документи на раскошниот имот во Мар-а-Лаго, поранешната „зимска Бела куќа“, јасно покажува колку безбедносна ...
сите 153 | | | веќе видена

Со потпишување Договор помеѓу Дирекцијата за технолошки индустриски развојни зони и германската компанија НЕКСТ.Е.ГО МОБИЛЕ“ и со поставување камен темелник во ...
сите 117 | | | веќе видена

Госпоѓо Петрески, министерот за финансии Фатмир Бесими најави даночна реформа среде економска криза, која се најавува дека ќе се продлабочи оваа зима. Што може ...
сите 146 | | | веќе видена

Украина е фокусирана кон руските војници кои пукаат во заземената нуклеарна централа на југот на земјата или ја користат како база од која се пука, изјави ...
сите 300 | | | веќе видена

Ружди, познатиот писател роден во Индија, кој со години се криеше откако Иран ги повика муслиманите да го убијат поради неговиот роман „Сатански стихови“, ...
сите 109 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сали: Ќе се преземат активности да се намали чекањето за прегледи и за дополнителни термини за мамографија и ехо на дојка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: