Здружение „Борка“: Неопходно е имплементирање национална стратегија за контрола на ракот и промената на позитивната листа на лекови

Неопходно да се имплементира национална стратегија за контрола на ракот, која ќе се фокусира и на донесување на скрининг програмите и за вклученоста на ...
| | веќе видена | слични

Во периодот од 7 февруари заклучно до 31 март прегледите: ехо на дојка, 2Д, 3Д мамографија, компјутерска томографија на бели дробови и видеодермоскпското ...
| | веќе видена | слични

Канцерогените заболувања се втора најчеста причина за смрт во Македонија, веднаш по болестите на циркулаторниот систем, покажува извештајот за морталитетот од ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Нов мобилен мамограф доби Здравствениот дом Неготино, обезбеден со поддршка од Владата на Република Бугарија, информира Министерството за здравство на својот ...
| | веќе видена | слични

Беким Сали, министерот за здравство, денеска објави дека нов мобилен мамограф е поставен во Здравствениот дом Неготино, со поддршка на Владата на Бугарија. ...
| | веќе видена | слични

Заедно со докторите, клиниките и невладиниот сектор ќе се преземат активности за намалување на времето на чекање за прегледи и воведување дополнителни термини ...
| | веќе видена | слични

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 157 | | | веќе видена

Неодамнешното запленување на доверливи владини документи на раскошниот имот во Мар-а-Лаго, поранешната „зимска Бела куќа“, јасно покажува колку безбедносна ...
сите 152 | | | веќе видена

Со потпишување Договор помеѓу Дирекцијата за технолошки индустриски развојни зони и германската компанија НЕКСТ.Е.ГО МОБИЛЕ“ и со поставување камен темелник во ...
сите 117 | | | веќе видена

Госпоѓо Петрески, министерот за финансии Фатмир Бесими најави даночна реформа среде економска криза, која се најавува дека ќе се продлабочи оваа зима. Што може ...
сите 146 | | | веќе видена

Украина е фокусирана кон руските војници кои пукаат во заземената нуклеарна централа на југот на земјата или ја користат како база од која се пука, изјави ...
сите 309 | | | веќе видена

Ерик тен Хег ги загуби првите два натпревари во Премиер лигата со Манчестер јунајтед. Под водство на холандскиот стручњак, Манчестер јунајтед во 1. коло загуби ...
сите 139 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Здружение „Борка“: Неопходно е имплементирање национална стратегија за контрола на ракот и промената на позитивната листа на лекови

Од:
До кого (е-маил):
Порака: