Лавров: Црна Гора да се изјасни за одговорот на НАТО кон Русија


8 копии

Русија почна да повлекува некои вработени во своите дипломатски мисии во Украина, поради страв од провокации од украинските власти или од трети земји, изјави ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Германија е последната земја која ги повика своите граѓани во Украина да ја напуштат, бидејќи се зголемуваат стравувањата од можна руска инвазија во наредните ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Американскиот претседател Џо Бајден и рускиот претседател Владимир Путин денеска треба да имаат нов телефонски разговор, додека стравувањата дека Русија може ...
| | веќе видена | слични

Белата куќа ги повика сите американски државјани кои се наоѓаат во Украина да ја напуштат земјата во следните 24 до 48 часа. Ова драматично предупредување ...
| | веќе видена | слични

Информацијата којашто ја пренесуваат западните медиуми за наводна евакуација на руските дипломати од Украина се само слухови и гласини, изјавува во саботата ...
| | веќе видена | слични
3 копии

„Русија повлекува дел од своите вработени од дипломатските претставништва во Украина поради „стравувања од можни провокации на режимот во Киев или трети ...
| | веќе видена | слични

САД гледаат алармантни знаци на влошување на ситуацијата на руско-украинска граница и се подготвени за дијалог со Русија, но само во контекст на деескалација ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Француските дипломати во седиштето на ЕУ не се запознаени со нова иницијатива за надминување на спорот меѓу Софија и Скопје по посетата на македонската ...
сите 629 | | | веќе видена

Претседателот на Владата Димитар Ковачевски денеска одговарајќи на пратеничко прашање посочи дека во мандатот на оваа Влада минималната плата е зголемена 100% ...
сите 487 | | | веќе видена

Бугарската влада во оставка ја одобри бугарската позиција за предлогот на француското претседателство со Советот на ЕУ за заеднички став на ЕУ за преговорите ...
сите 922 | | | веќе видена

„После денешните објави на новите цени едно е јасно, РКЕ е надвор од реалноста и од страдањата на овој народ кој едвај врзува крај со крај. Власта повторно ...
сите 328 | | | веќе видена

Пејачката Сара Јо одговараше на актуелни прашања на новинарите и во таа прилика се осврна на забраната за абортус во Америка, но и неодамнешниот инцидент во ...
сите 73 | | | веќе видена

Министерката за култура Бисера Костадиновска Стојчевска засега нема да побара разрешување на државниот секретар во Министерството за култура, Валмир Азири кој ...
сите 64 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Лавров: Црна Гора да се изјасни за одговорот на НАТО кон Русија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: