(ВИДЕО) Ковачевски по посетата на НАТО и ЕУ: Се враќаме со силна поддршка која нѐ мотивира да го интензивираме европеизирањето дома


Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Димитар Ковачевски ја заврши дводневната работна посета во Брисел. Во изјавата за медиумите тој ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Западните лидери, меѓу кои американскиот претседател Џо Б јден, францускиот претседател Емануел Макрон и германскиот канцелар Олаф Шолц, денеска телефонски ќе ...
| | веќе видена | слични

Претседателката на Европската комисија, Урсула фон дер Лаен, преку видеоконференција со американскиот претседател Џозеф Бајден разговараше за кризата ...
| | веќе видена | слични

Советникот за национална безбедност на Белата куќа, Џејк Саливан, изјави денеска дека руска воена инвазија може да започне во секое време и ги повика ...
| | веќе видена | слични

На Минхенска безбедносна конференција годинава, што ќе се одржи од 18 до 20 февруари ќе учествуваат околу 35 шефови на држави и на влади. Минатата година ...
| | веќе видена | слични
3 копии
5 копии

Лидерите на институциите на ЕУ се едногласни во поддршката за одржувањето на првата меѓувладина конференција со Македонија за отворање на поглавјата без ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Средбите во Брисел со првите луѓе на европските институции, Шарл Мишел, Урсула Фон Дер Лајен и Роберта Мецола премиерот Ковачевски ги искористил да ги запознае ...
| | веќе видена | слични

По дводневната работна посета во Брисел, премиерот Димитар Ковачевски во изјава за медиумите истакна дека европските лидери биле едногласни во поддршката за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ченките на НАТО денес ги потпишаа пристапните протоколи за приклучување на Финска и Шведска на воената алијанса. Двете земји ги поднесоа своите апликации во ...
сите 339 | | | веќе видена

Сите четири забелешки на ВМРО-ДПМНЕ се веќе инкорпорирани во предлогот, истакнаа вицепремиерот задолжен за европски прашања Бојан Маричиќ и министерот за ...
сите 221 | | | веќе видена

Американската полиција соопшти дека го уапсила осомничениот по 10 часа потрага. Припадниците на пилицијата го лоцирале и опколиле автомобилот на осомничениот, ...
сите 70 | | | веќе видена

Што добива, а што губи Северна Македонија со Францускиот предлог кој е основа за тргање на бугарското вето и отварање на пристапните преговори за членство во ...
сите 648 | | | веќе видена

Францускиот предлог за деблокада на македонските интеграции во ЕУ, интегрално преведен на македонски јазик, од вчера е објавен на официјалната веб страница на ...
сите 204 | | | веќе видена

Искористете ја можноста да го почнете пристапниот процес со Европската Унија, ѝ порача на Северна Македонија советникот за национална безбедност на Белата куќа ...
сите 192 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(ВИДЕО) Ковачевски по посетата на НАТО и ЕУ: Се враќаме со силна поддршка која нѐ мотивира да го интензивираме европеизирањето дома

Од:
До кого (е-маил):
Порака: