Поради ширење на коронавирусот во Србија продолжен училишниот распуст


На основците и средношколците во Србија, поради пикот на коронавирусот, а со одлука на Министерството за образование, продолжен им е февруарскиот распуст, јави ...
| | веќе видена | слични

По две години владини мерки против Ковид-19 и затворање на училиштата, илјадници наставници во Белгија од француско говорно подрачје излегоа на протест во ...
| | веќе видена | слични

Високата цена на гасот почна да влијае врз начинот на следење настава. Поради неможноста да се обезбеди греење, ученици наставата ја следат од дома. Учениците ...
| | веќе видена | слични

Родители на ученици од прво одделение во основното училиште „Григор Прличев“ во скопската населба Железара од денес не ги пуштаат своите деца да посетуваат ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Ковид вирусот е сè поприсутен во училиштата но, од МОН и натаму информираат со проценти за учениците и наставниците, кои се во изолација. Велат дека бројката е ...
| | веќе видена | слични

И покрај многу вирулентната варијанта омикрон, бројот на заразени наставници и ученици со корона вирусот засега е многу мал, оценуваат властите, заради што ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Бројката на отсутни ученици и наставници на дневно ниво е околу 0,02 што не значи дека сите тие се отсутни поради Ковид-19, изјави вечерва министерот за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Најпрво сакам да ви посакам добредојдовте на овој голем сенароден протест. Овде нема политика, овде има само една партија, тоа е Македонија, и тука се луѓе од ...
сите 913 | | | веќе видена

Турција ќе продолжи да ја јакне својата војска за да стане најмоќна во светот, изјави претседателот на таа земја Реџеп Таип Ердоган. „Успесите во операциите во ...
сите 148 | | | веќе видена

Потпретседателот на ВМРО ДПМНЕ, Александар Николоски преку својот фејсбук профил ги повика граѓаните да излезат вечерва од 19:00 часот, пред Владата на ...
сите 636 | | | веќе видена

Доцна синоќа среде Охрид се приведени тројца охриѓани кои го нарушиле јавниот ред и мир со меѓусебна тепачка, а уште еден завршил со лисици на рацете затоа што ...
сите 242 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи Бујар Османи кажа дека доколку кажеме „не“ за внес на Бугарите во Уставот ќе започнат меѓуетнички тензии и ќе ја имаме ...
сите 67 | | | веќе видена

Претседателот Пендаровски во рамки на Самитот на НАТО во Мадрид, учествуваше и се обрати на втората сесија на состанокот на Северноатлантскиот Совет на ниво на ...
сите 115 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Поради ширење на коронавирусот во Србија продолжен училишниот распуст

Од:
До кого (е-маил):
Порака: