АМЕРИКАНСКАТА ВОЈСКА НЕ Е СПОСОБНА ДА ВОЈУВА СО РУСИЈА Поранешен маринец открива каква е состојбата во армијата


Војна со Русија ќе доведе до огромни загуби во редовите на американската војска. Во текот на 80-тите години од минатиот век, во редовните вежби на армијата, ...
| | веќе видена | слични

Русија сега има доволно сили за да изврши голема воена операција против Украина, а нападот може да започне „во секое време“, изјави советникот за национална ...
| | веќе видена | слични

САД соопштија дека испраќаат уште 3.000 војници во Полска за да ги обезбедат сојузниците во НАТО поради зголемените стравувања од руска инвазија на Украина.Тие ...
| | веќе видена | слични

Бајден најави дека на пат се припадниците на 82. Падобранска дивизија, која ќе им се придружи на своите колеги кои веќе се во Полска, на 100 километри од ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии

Шефот на украинската дипломатија Дмитро Кулеба соопшти дека неговата земја побарала од Русија во рок од 48 часа да ги објасни своите воени активности во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг денеска во романскиот црноморски град Констанца изјави дека присуството на американските сили во Романија ја ...
| | веќе видена | слични

„Бројот на руски војници расте, а роковите за предупредување се скратуваат“, изјави денеска Столтенберг во базата Михаил Когалничеану на југоистокот на ...
| | веќе видена | слични

НАТО планира да го зголеми присустноста на војниците на своите земји членки на своето источно крило во влизина на Украина, а всушност во близина на руските ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Овој предлог ќе биде ставен на широк консултативен процес. Консултации во следните денови ќе се прават во Владата, со политичките партии, со претседателот на ...
сите 549 | | | веќе видена

Граѓаните не го разбираат новиот тарифник за струјата и не знаат како да ја пресметаат потрошувачката на калкулаторот што е објавен на веб-страницата на ...
сите 469 | | | веќе видена

Повеќето бугарски барања кои се неприфатливи за Македонија со кои Бугарија го условува нашиот пат кон ЕУ се содржат во Протоколот од меѓувладината комисија. Но ...
сите 621 | | | веќе видена

Оваа влада, сака во рок од 48 саати да презентира фиктивна консултација, притоа сега гледаме дека или предлогот нема да оди во Собрание или ќе оди како ...
сите 172 | | | веќе видена

Вчера во дебатниот магазин „Click Plus“ гостуваше потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николовски кој коментираше околу францускиот предлог. Тој порача ...
сите 651 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

АМЕРИКАНСКАТА ВОЈСКА НЕ Е СПОСОБНА ДА ВОЈУВА СО РУСИЈА Поранешен маринец открива каква е состојбата во армијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: