Избори нема да има, Мицкоски е неодговорен и без чувство за државност


Соопштение за јавност на СДСМ Додека СДСМ се справува со поледиците од глобалните кризи, ги штити граѓаните од ценовни шокови, обезбедува парно и ликвидност на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Лесно е од лагодната позиција на професор, кој добива плата од народни пари, кога не сте биле на позиција како нашите 78.646 сограѓани кои добиваа плата од 15 ...
| | веќе видена | слични

„Во третата недела од работата на новата влада ние постигнавме успех за минимална плата, во општество каде што не сме навикнати на дијалог. Каде за минимална ...
| | веќе видена | слични

„Однесувањето на синдикатите и заканите за штрајкови е нормално, како во секое демократско општество, иако за нас тоа е новина. Но, секаде синдикатите така се ...
| | веќе видена | слични

Ковачевски по Социо- економскиот совет во Владата меѓу владиниот кабинет, работодавачите и синдикалците рекоа дека за таа намена ќе бидат издвоени 48 милиони ...
| | веќе видена | слични

Како што дознава Алсат, вечерва е постигнат договор и минималната плата ќе се искачи на 18.000 денари. Ова беше и барањето на Сојузот на синдикати. Договорот ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Вчера во 17.00 часот во тетовско Слатино, полициски службеници на СВР Тетово го лишиле од слобода 37-годишниот Џ.А. од ова село, кој работејќи со багер околу ...
сите 331 | | | веќе видена

„Секоја употреба на нуклеарно оружје е апсолутно неприфатлива, тоа целосно ќе ја промени природата на конфликтот, а Русија мора да знае дека во нуклеарна војна ...
сите 414 | | | веќе видена

Властите на секој од четирите региони – Луганск, Доњецк, Херсон и Запорожје – потврдија дека меѓу 96 и 98 отсто од гласачите гласале „за“ припојување кон ...
сите 312 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави видео од инцидентот што доцна синоќа се случи во срцето на Дебар Маало. Граѓани преку Фејсбук сведочат дека станувало збор за ...
сите 65 | | | веќе видена

Шпицниот градоначалник Мицкоски, градоначалничката на Скопје Данела Арсовска и локалната власт во Град Скопје предводена од ВМРО-ДПМНЕ да излезат и да им се ...
сите 287 | | | веќе видена

Вчера во 22.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека во спортска обложувалница на ул.„Ферид Бајрам“ две лица физички го нападнале вработениот и одзеле пари ...
сите 301 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Избори нема да има, Мицкоски е неодговорен и без чувство за државност

Од:
До кого (е-маил):
Порака: