Протест во Скопје по повод смртта на затвореникот Реџаил Ќерими


2 копии

Во спомен на починатиот Реџаил Ќерими, осуден на доживотна казна затвор за случајот „Алфа”, денеска од плоштадот Скендербег до канцеларијата на Европската ...
| | веќе видена | слични

Под мотото „Слобода, правда и еднаквост” се одржува протест кој почна на плоштадот „Скендербег” во Скопје , а крајна дестинација е планирано да биде ...
| | веќе видена | слични

Во Скопје денеска се одржа протестен марш за случајот ,,Алфа” и починатиот Реџаил Ќерими. Демонстрантите се движеа о д плоштадот Скендербег до канцеларијата на ...
| | веќе видена | слични

Под мотото „Слобода, правда и еднаквост“ во Скопје се одржа протестен марш за сега починатиот Реџаил Ќерими кој беше осуден на доживотна казна затвор во ...
| | веќе видена | слични

Протестниот марш на неколку стотици Албанци кој започна во 13.30 часот на плоштадот „Скендербег“ пристигна пред зградата каде се наоѓа Делегацијата на ЕУ во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 171 | | | веќе видена

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски ги опомена своите функционери. Тој им кажа вчера на државните, локалните и воените функционери да престанат да ...
сите 129 | | | веќе видена

Рамковниот договор овозможи мир, но она што не можеше да го предвиди Рамковниот договор е криминалот на ДУИ кој се случи потоа. 20 години една иста политичка ...
сите 97 | | | веќе видена

На 11.08.2022 околу 10.16 часот во СВР Скопје е пријавено дека во обложувалница на подрачјето на Бит Пазар, едно лице со закана од вработената се обидело да ...
сите 184 | | | веќе видена

Во земјавата нема мајмунски сипаници. Сомнежите беа расчистени откако синоќа, по четиридневна неизвесност негативен се покажа резултатот од тестот на Кичевецот ...
сите 295 | | | веќе видена

Скандалозната изјава на министерката за култура Костадиновска Стојчевска е најава за орвеловиот свет на цензура и ограничување на уметничкото творештво во ...
сите 100 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Протест во Скопје по повод смртта на затвореникот Реџаил Ќерими

Од:
До кого (е-маил):
Порака: