Американските разузнавачи: Русија планира да предизвика инцидент и да изврши инвазија на Украина


Американските разузнавачи веруваат дека Русија направила план да предизвика инцидент што би ја оправдал инвазијата на Украина, објавија два американски ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Русија многу брзо ќе им одговори на контра предлозите на САД и НАТО за европската безбедност, изјави денеска во Москва рускиот министер за одбрана Сергеј Шојгу ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Комерцијални сателитски снимки објавени од американска приватна компанија укажуваат на ново прераспоредување на руските воени сили на неколку локации во ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Британскиот министер за одбрана денеска ќе ја посети Москва, со цел да го предупреди рускиот колега, Сергеј Шојгу, дека евентуалната руска инвазија врз ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Комерцијални сателитски снимки кои ги објавила приватна американска компанија наводно покажуваат распоредување на нови руски сили на неколку локации во близина ...
| | веќе видена | слични

Русија и Белорусија вчера ги започнаа заедничките воени вежби „Сојузничка одлучност 2022.“ во време кога тензиите на руско-украинската граница се на најкртична ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Началникот на Здружениот штаб на американската војска, генералот Марк Мили, разговарал телефонски во четвртокот со белорускиот колега, генералот Виктор ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бугарскиот историчар Наум Кајчев, вели дека македонската наука сега ќе мора да ги прифати тезите кои преовладуваат во бугарската историја, барем што се ...
сите 257 | | | веќе видена

Советот да гаснеме сијалици или да се бањаме еднаш неделно не претставува мерка, туку од Владата треба да се финансира поставувањето на фотоволтаични сончеви ...
сите 167 | | | веќе видена

На вицепремиерот Бојан Маричиќ не му било пријатно кога чул како група граѓани на прославата за Рамковниот договор ја исвиркаа водителката кога таа почна да ...
сите 150 | | | веќе видена

Состојбата на Крим се чинеше како огромен, непроменлив факт на теренот до вчера, или барем до минатата недела. Во 2014 година, Русија го презеде или, според ...
сите 128 | | | веќе видена

Поранешниот главен инспектор за нуклеарна енергија на Советскиот Сојуз, Владимир Кузњецов предупредува дека нуклеарната електран секој момент може да биде ...
сите 267 | | | веќе видена

Во интервју за американски Њујорк пост, објавено денеска, напаѓачот Хади Матар изјави дека „прочитал неколку страници“ од романот на Ружди „Сатански стихови“ и ...
сите 150 | | | веќе видена

Охридскиот пливачки маратон годинава нема да се одржи соопштено е по денешната средба на претседателот на државата Стево Пендаровски со претседателот на ...
сите 46 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Американските разузнавачи: Русија планира да предизвика инцидент и да изврши инвазија на Украина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: