Снмки од лажен напад за инвазија – американците тврдат дека го откриле планот на Путин


Русија планира да исценира напад на украинската војска на проруските бунтовници и да емитува лажни снимки за да создаде изговор за инвазија на Русија, тврдат ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг денеска во романскиот црноморски град Констанца изјави дека присуството на американските сили во Романија ја ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Русија многу брзо ќе им одговори на контра предлозите на САД и НАТО за европската безбедност, изјави денеска во Москва рускиот министер за одбрана Сергеј Шојгу ...
| | веќе видена | слични
2 копии
5 копии

Генералниот секретар на ОН, Јенс Столтенберг, денеска повторно предупреди на „реалниот ризик од нов вооружен конфликт во Европа“, за време на посетата на ...
| | веќе видена | слични

„Бројот на руски војници расте, а роковите за предупредување се скратуваат“, изјави денеска Столтенберг во базата Михаил Когалничеану на југоистокот на ...
| | веќе видена | слични

НАТО планира да го зголеми присустноста на војниците на своите земји членки на своето источно крило во влизина на Украина, а всушност во близина на руските ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Комерцијални сателитски снимки објавени од американска приватна компанија укажуваат на ново прераспоредување на руските воени сили на неколку локации во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Британскиот министер за одбрана денеска ќе ја посети Москва, со цел да го предупреди рускиот колега, Сергеј Шојгу, дека евентуалната руска инвазија врз ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Владата Димитар Ковачевски денеска одговарајќи на пратеничко прашање посочи дека во мандатот на оваа Влада минималната плата е зголемена 100% ...
сите 480 | | | веќе видена

Француските дипломати во седиштето на ЕУ не се запознаени со нова иницијатива за надминување на спорот меѓу Софија и Скопје по посетата на македонската ...
сите 283 | | | веќе видена

„После денешните објави на новите цени едно е јасно, РКЕ е надвор од реалноста и од страдањата на овој народ кој едвај врзува крај со крај. Власта повторно ...
сите 329 | | | веќе видена

Бугарската влада во оставка ја одобри бугарската позиција за предлогот на француското претседателство со Советот на ЕУ за заеднички став на ЕУ за преговорите ...
сите 880 | | | веќе видена

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Димче Арсовски, портпарол на ВМРО ДПМНЕ.Димитар Ковачевски призна дека во моментов, изминативе неколку ...
сите 439 | | | веќе видена

Турција побара екстрадиција на 33 лица осомничени за тероризам во рамките на договорот со кој се согласи да не го блокира приемот на Шведска и Финска во НАТО. ...
сите 284 | | | веќе видена

Ние не знаеме кој е премиер, а кој министер за надворешни работи, изјави новинарот Драган Павловиќ Латас за „Само вистина“ на Канал 5, посочувајќи дека откако ...
сите 203 | | | веќе видена

Пејачката Сара Јо одговараше на актуелни прашања на новинарите и во таа прилика се осврна на забраната за абортус во Америка, но и неодамнешниот инцидент во ...
сите 73 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Снмки од лажен напад за инвазија – американците тврдат дека го откриле планот на Путин

Од:
До кого (е-маил):
Порака: