САД сега тврдат дека Русија ќе објави лажно видео со актери кои плачат по наводен украински напад во Донбас


Kоментирајќи ги изјавите во американските медиуми за наводните планови на Москва да измисли украински напад како изговор за „инвазија“, портпаролот на Кремљ, ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Генералниот секретар на ОН, Јенс Столтенберг, денеска повторно предупреди на „реалниот ризик од нов вооружен конфликт во Европа“, за време на посетата на ...
| | веќе видена | слични

Русија многу брзо ќе им одговори на контра предлозите на САД и НАТО за европската безбедност, изјави денеска во Москва рускиот министер за одбрана Сергеј Шојгу ...
| | веќе видена | слични

„Бројот на руски војници расте, а роковите за предупредување се скратуваат“, изјави денеска Столтенберг во базата Михаил Когалничеану на југоистокот на ...
| | веќе видена | слични

НАТО планира да го зголеми присустноста на војниците на своите земји членки на своето источно крило во влизина на Украина, а всушност во близина на руските ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг денеска во романскиот црноморски град Констанца изјави дека присуството на американските сили во Романија ја ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Комерцијални сателитски снимки објавени од американска приватна компанија укажуваат на ново прераспоредување на руските воени сили на неколку локации во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Британскиот министер за одбрана денеска ќе ја посети Москва, со цел да го предупреди рускиот колега, Сергеј Шојгу, дека евентуалната руска инвазија врз ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Димче Арсовски, портпарол на ВМРО ДПМНЕ.Димитар Ковачевски призна дека во моментов, изминативе неколку ...
сите 672 | | | веќе видена

Сојузот на синдикатите на Македонија (ССМ) денеска протестните активности ги продолжи пред Министерството за информатичко општество и администрација (МИОА) од ...
сите 445 | | | веќе видена

Maкедонскиот премиер Димитар Ковачевски денеска во Собранието, говореше за деструкцијата на опозицијата и кажа дека пратеник снимал своја колешка на 15 ...
сите 368 | | | веќе видена

„После денешните објави на новите цени едно е јасно, РКЕ е надвор од реалноста и од страдањата на овој народ кој едвај врзува крај со крај. Власта повторно ...
сите 326 | | | веќе видена

Францускиот претседател Емануел Макрон денеска изјави дека Шведска и Финска ќе дадат „значаен“ придонес во НАТО алијансата, соопштија од кабинетот на Макрон. ...
сите 209 | | | веќе видена

Бугарската влада во оставка ја одобри бугарската позиција за предлогот на француското претседателство со Советот на ЕУ за заеднички став на ЕУ за преговорите ...
сите 583 | | | веќе видена

Ние не знаеме кој е премиер, а кој министер за надворешни работи, изјави новинарот Драган Павловиќ Латас за „Само вистина“ на Канал 5, посочувајќи дека откако ...
сите 528 | | | веќе видена

Пејачката Сара Јо одговараше на актуелни прашања на новинарите и во таа прилика се осврна на забраната за абортус во Америка, но и неодамнешниот инцидент во ...
сите 73 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

САД сега тврдат дека Русија ќе објави лажно видео со актери кои плачат по наводен украински напад во Донбас

Од:
До кого (е-маил):
Порака: