САД: Москва има план да нападне „под лажно знаме“ против Украина


Безбдносната тревога доаѓа еден ден откако и претседателот Џо Бајден соопшти дека американските граѓани во Украина добиле инструкции да бидат свесни дека ...
| | веќе видена | слични

НАТО планира да го зголеми присустноста на војниците на своите земји членки на своето источно крило во влизина на Украина, а всушност во близина на руските ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг денеска во романскиот црноморски град Констанца изјави дека присуството на американските сили во Романија ја ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Комерцијални сателитски снимки објавени од американска приватна компанија укажуваат на ново прераспоредување на руските воени сили на неколку локации во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот Стево Пендаровски за утре на пладне го свика Советот за безбедност, а на дневен ред на седницата ќе биде модифицираниот предлог на француското ...
сите 513 | | | веќе видена

Во историјата на секоја држава, постојат клучни датуми, историски моменти и пресвртници кои влијаат врз иднината и развитокот на општеството и кои идните ...
сите 597 | | | веќе видена

Турција ќе продолжи да ја јакне својата војска за да стане најмоќна во светот, изјави претседателот на таа земја Реџеп Таип Ердоган. „Успесите во операциите во ...
сите 158 | | | веќе видена

Со сите мани кои ги има Бугарија има јасна национална стратегија, а клучно е прашањето за Македонија. Конзистентната бугарска политика кон Македонија, уште од ...
сите 489 | | | веќе видена

Претседателот Пендаровски во рамки на Самитот на НАТО во Мадрид, учествуваше и се обрати на втората сесија на состанокот на Северноатлантскиот Совет на ниво на ...
сите 115 | | | веќе видена

Доцна синоќа среде Охрид се приведени тројца охриѓани кои го нарушиле јавниот ред и мир со меѓусебна тепачка, а уште еден завршил со лисици на рацете затоа што ...
сите 223 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

САД: Москва има план да нападне „под лажно знаме“ против Украина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: