Нека ја тргнат фуснотата од јазикот, а не само да ветуваат, за да се увериме дека Бугарија ги променила позициите, вели Мицкоски

- Нивниот Устав не признавал колективни права, индивидуални – добро, во ред, еве немаат намера ради нас да менуваат, еве фуснотата да ја тргнеме, или некоја од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Цело време сме оптимисти дека ќе има достоен договор, дека ќе биде договорот не едностран туку ќе биде навистина пропорционален. Но, за жал, досега тоа не се ...
| | веќе видена | слични
2 копии
10 копии

-Јас сакам да бидам оптимист, бидејќи цело време сме оптимисти дека ќе има достоен договор, дека договорот ќе биде не едностран, туку ќе биде навистина ...
| | веќе видена | слични

Иако СДСМ убедуваа дека ги решиле сите проблеми со соседите, вистината е спротивна, а за спорот со Бугарија речиси не постои оптимизам за достоен и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вели дека не е оптимист за решение со Софија се додека бугарската страна инсистира дека сме биле Бугари до 1945 ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Христијан Мицкоски нема државнички капацитет. ВМРО-ДПМНЕ имаше покана да вклучи свои претставници во петте работни групи со Бугарија но тие јавно одбија да ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на денешната прес-конференција одговарајќи на новинарско прашање рече дека со Бугарија сме имале заедничка историја, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 157 | | | веќе видена

Стручните лица кои ги контактираше „Фактор“ за мислење во врска со потпишаниот договор на Владата со „НЕКСТ.Е.ГО МОБИЛЕ“ за фабрика во индустриската зона во ...
сите 140 | | | веќе видена

Забавата за Охридскиот Рамковен Договор како да не помина во „духот“ на соживотот. Тоа можеше да се види од исвиркувањето на македонскиот јазик на истата.На ...
сите 88 | | | веќе видена

Опасноста за нуклеарната централа Запорожје, на југот на Украина, каде Киев и Москва меѓусебно се обвинуваат за гранатирање повеќе од една недела, „се ...
сите 307 | | | веќе видена

„Мислам дека ниту еден писател денес не го заслужува тоа повеќе од него. Кампањата започнува сега“, напиша Бернар-Анри Леви.Ружди бил нападнат со нож во ...
сите 121 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нека ја тргнат фуснотата од јазикот, а не само да ветуваат, за да се увериме дека Бугарија ги променила позициите, вели Мицкоски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: