Петков вели дека во Македонија и Бугарија има сили кои не сакаат процесот на добрососедство да успее


Во Република Македонија и Бугарија има многу јасни сили кои не го сакаат ова добрососедство и стабилност и ќе ја искористат секоја можност во наредните недели ...
| | веќе видена | слични

Дел од овдешната јавност со право си го поставува прашањето зошто има такви ставови од страна на министерот Османи, кога должност на МНР е да ги штити ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Нова провокација од Бугарија. По низата навреди упатени на македонска адреса и негирањата на македонскиот јазик, Бугарите во емисијата „Милионер“ поставувајќи ...
| | веќе видена | слични

„Провокатори секогаш ќе има“, со овие зборови бугарскиот премиер Кирил Петков го прокоментирал инцидентот после положувањето цвеќе на гробот на Гоце Делчев, во ...
| | веќе видена | слични
14 копии

Министерството за надворешни работи остро го осуди вандалскиот и немил инцидент, кој се случи на денот на обележувањето на 150 годишнината од раѓањето на ...
| | веќе видена | слични

Бугарската амбасада во Скопје испратила нота до македонското МНР во која изразува длабоко жалење за вандализмот по заедничката прослава на 150-годишнината од ...
| | веќе видена | слични

Според МНР членови на навивачките групи на нецивилизиран начин ги остранувале лентите од венците положени од страна на бугарските официјални претставници за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Бугарската амбасада во Скопје испратила нота до македонското министерство за надворешни работи, во која изразува длабоко жалење за како што велат, вандализмот ...
| | веќе видена | слични

Вечерва со реакција до медиумите се огласија и од МНР во врска со настанот кој се случи а денот на обележувањето на 150 годишнината од раѓањето на нашиот ...
| | веќе видена | слични

Од македонското Министерство за надворешни работи го осудуваат инцидентот кој се случи на одбележувањето на 150 годишнината од раѓањето на Гоце ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Понудата на Христијан Мицкоски е задоцнета и лажна. модификуваниот предлог веќе ги содржи клучните македонски позиции и барања, имаме чист македонски јазик во ...
сите 471 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски денеска оствари средба со претседателката на ДОМ, Маја Морачанин, претседателот на Демократски сојуз, Павле Трајанов и ...
сите 258 | | | веќе видена

Имаме историски момент да се реши прашањето со македонскиот јазик, тешко дека ќе имаме подобра шанса или предлог којшто ќе го засега јазикот, затоа велам дека ...
сите 109 | | | веќе видена

Македонија не смее повеќе да губи, порача Ивица Томовски од ВМРО-ДПМНЕ, додавајќи дека иако владата вели дека го заштитила македонскиот јазик, вистината е дека ...
сите 97 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Петков вели дека во Македонија и Бугарија има сили кои не сакаат процесот на добрососедство да успее

Од:
До кого (е-маил):
Порака: