ФАО: Цените на храната во јануари блиску до највисокото ниво во изминатите 10 години

Светските цени на храната повторно се зголемија во јануари, поттикнати од зголемувањето на цената на растителните масла, и се блиску до највисоките нивоа во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Скопје, 10. февруари 2022 (ИНПРЕС) – Се’ уште не се знае дали ќе се продолжи мерката за замрзнување на цените на основните производи, но министерот за ...
| | веќе видена | слични

Од 1 декември до крајот на февруари се реализра мерката во делот на замрзнувањето на цените на основните поризводи кои се навдени во одлуката , во моментот во ...
| | веќе видена | слични

Американскиот претседател Џо Бајден и кралот на Саудиска Арабија Салман разговараа за стабилизација на цените на енергенсите , состојбата на пазарот на нафта и ...
| | веќе видена | слични

Министерот за економија Крешник Бектеши денеска пред медиумите објави дека е разработен дополнителен план за спречување на ценовните шокови и инфлацијата со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот Стево Пендаровски денеска оствари средба со претседателката на ДОМ, Маја Морачанин, претседателот на Демократски сојуз, Павле Трајанов и ...
сите 1015 | | | веќе видена

Со предлогот како што кажа тој, Бугарија си ја завршила работата со македонското прашање. Според него, успех е што дел од политичарите во земјава го сметаат ...
сите 471 | | | веќе видена

Имаме историски момент да се реши прашањето со македонскиот јазик, тешко дека ќе имаме подобра шанса или предлог којшто ќе го засега јазикот, затоа велам дека ...
сите 109 | | | веќе видена

Македонија не смее повеќе да губи, порача Ивица Томовски од ВМРО-ДПМНЕ, додавајќи дека иако владата вели дека го заштитила македонскиот јазик, вистината е дека ...
сите 97 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ФАО: Цените на храната во јануари блиску до највисокото ниво во изминатите 10 години

Од:
До кого (е-маил):
Порака: