Здравјето на починатиот осуденик Ќерими се влошило поради неправдата, смета неговото семејство


Новинарот Адријан Керими , кој со години го следи случајот со осудените за убиството на полициските „Алфи“ кај ПМФ, во вечерашното издание на емисијата „Патот ...
| | веќе видена | слични
3 копии
4 копии

Барди го признал делото по што судијата ја преиначил одлуката и ја сменил во условна казна во траење од две години. Енис Барди во април минатата година бил ...
| | веќе видена | слични

Македонскиот фудбалски репрезентативец Енис Барди е осуден на четири месеци затвор и ќе мора да плати парична казна од 1.920 евра откако беше фатен како вози ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 171 | | | веќе видена

На 13.08.2022 во 01.00 часот при вршење на акциска контрола според планот „Безбедно лето 2022“ во повеќе угостителски објекти во Битола се затекнати ...
сите 440 | | | веќе видена

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски ги опомена своите функционери. Тој им кажа вчера на државните, локалните и воените функционери да престанат да ...
сите 129 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски на Фејсбук напиша дека денескасе навршува 21 година од потпишувањето на Охридскиот рамковен договор. -РС Македонија низ годините ...
сите 176 | | | веќе видена

На 11.08.2022 околу 10.16 часот во СВР Скопје е пријавено дека во обложувалница на подрачјето на Бит Пазар, едно лице со закана од вработената се обидело да ...
сите 189 | | | веќе видена

Во земјавата нема мајмунски сипаници. Сомнежите беа расчистени откако синоќа, по четиридневна неизвесност негативен се покажа резултатот од тестот на Кичевецот ...
сите 294 | | | веќе видена

Скандалозната изјава на министерката за култура Костадиновска Стојчевска е најава за орвеловиот свет на цензура и ограничување на уметничкото творештво во ...
сите 104 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Здравјето на починатиот осуденик Ќерими се влошило поради неправдата, смета неговото семејство

Од:
До кого (е-маил):
Порака: